KrásaRady a tipy

Jak připravit pleť na zimu pomocí domácího peelingu

Nastává zimní čas, proto je potřeba připravit pokožku, která může být poškozená a vysušená z letního období, pro chladnější počasí. Velmi důležitý je peeling. Nabízíme vám recept na výrobu jednoho z mnoha, který si připravíte doma snadno a rychle.

Složení:

  • ½ šálku hnědého cukru
  • ½ šálku přírodního kokosového oleje
  • 2 – 3 kapky skořicového esenciálního oleje

Výhody cukru a skořice pro kůži

Asi si nyní říkáte, že cukr je škodlivý pro vaše zuby a zdraví, tak proč bychom jej měli používat na kůži? Cukr je totiž přírodní zvlhčovadlo. To znamená, že předává vlhkost kůži, kterou hydratuje a vlhkost zůstává v kůži. Též je přirozením zdrojem kyseliny glykolové. V neposlední řadě zrníčka cukru dokáží dobře odstraňovat odumřelé svrchní kožní buňky.

Většina z nás zná úžasné účinky kokosového oleje na kůži, ale pravděpodobně jste nevěděli, jaký přínos má pro pleť skořice. Její antiseptické a protiplísňové schopnosti jsou ideálním pomocníkem při léčbě akné, pásového oparu a dalších kožních infekcí. Skořice pomáhá stimulovat krevní cévy a přivádí krev k povrchu kůže.

Postup při výrobě

  1. Ujistěte se, že kokosový olej má pokojovou teplotu. To umožní lepší smíchání s ostatními surovinami. Přidáme do něj 2 – 3 kapky skořicového oleje a důkladně promícháme. Pokud nemáte olej, můžete použít mletou skořici, ale nebude to tolik účinné. Skořicový prášek nemá tak silné účinky jako olej.
  2. Přidejte hnědý cukr a celou směs důkladně smíchejte. Může se stát, že ve směsi budou malé hrudky kokosového oleje. Nic se neděje, při aplikaci na kůži se rozpustí.

Použití

Směs mírně zahřejeme mnutím v dlaních, naneseme na obličej a tělo jemnými krouživými pohyby. Vyhýbáme se očím. POZOR – pokud tento přípravek používáte ve sprše, může být povrch sprch po umytí přípravku kluzký.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button