KrásaRady a tipy

Co dělat, aby váš krk vypadal mladší

Jedním z prvních příznaků stárnutí je průvěs kůže na krku. Kůže ztrácí svou elasticitu a v průběhu času se začne prohýbat. Mnoho žen utratí nemalé částky za přípravky, které však nepřinášejí kýžené výsledky. Nabízíme vám některá alternativní řešení, která by mohla částečně s tímto problémem pomoci.

  1. Zvyšte přísun vitamínu C

Vitamín C je jedním z nejlepších přírodních antioxidantů. Výzkumy ukazují, že společně s používáním krému s SPF faktorem mohou poskytnout ještě lepší výsledky.

  1. Vyhýbejte se pobytu na slunci

Škodlivé UV záření může poškodit kůži na krku stejně jako na kterékoli jiné části těla. Velice vhodná je ochrana pomocí krémů s SPF faktorem minimálně 30.

  1. Pravidelně cvičte

Všichni víme, že cvičení je nesmírně důležité a prospěšné pro naše zdraví. To stejné platí i pro náš krk. Vhodné je provádět cviky zaměřující se na krk alespoň 2x týdně. Budete mít pokožku vláčnější, pružnější a lépe prokrvenou.

  1. Doplňujte kolagen

Kolagen je součástí pojivové tkáně, která zajišťuje pevnost a pružnost kůže a stálou obnovu kožních buněk.

  1. Konzumujte mastné kyseliny před spaním

Omega 3 a omega 6 mastné kyseliny jsou velmi prospěšné pro kvalitu vaší pleti. Stimulují tvorbu kolagenu a obnovu kožních buněk. Mezi nejlepší potravinové zdroje těchto kyselin patří losos, sardinky, avokádo, špenát, lněné a dýňové semínko. Nejvhodnější doba pro konzumaci těchto potravin jsou čtyři hodiny před spaním.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button