Rady a tipyZdraví

Jak zmírnit stavy úzkosti v noci

Stavy úzkosti jsou zcela normální a běžné, zejména když vás druhý den čeká zkouška, pracovní pohovor, první rande apod. Úzkost zpravidla doprovází nervozita a obavy. Někdy však úzkost může přetrvávat déle než obvykle. Když se to stane, může to zasahovat do vašeho každodenního – i nočního – života. Noc je právě ta doba, kdy máte čas nad vším přemýšlet, což vede ke nespavosti. Ani se nenadějete a jste v začarovaném kruhu. Pokud se chcete vyhnout léků, existuje několik způsobů, jak tyto stavy zvládat.

Rozjímání

Meditace je cvičení všímavosti. I jedno meditační sezení může být prospěšné pro snížení vaší úzkosti. Z dlouhodobého hlediska lze pozorovat ještě více výhod.

Meditace těsně předtím, než se na noc schováte, může být skvělý způsob, jak ztlumit noční úzkost.

Hluboké dýchání

Hluboké dýchání je skvělý způsob, jak snížit úzkost a stres. Hluboké dýchání může zpomalit srdeční frekvenci a zlepšit krevní tlak.

Pokud v noci zažíváte záchvat paniky, zkuste se zhluboka nadechnout, abyste záchvat zmírnili.

Uzemnění

Úzkost může způsobit epizody disociace. Uzemnění je jedním ze způsobů, jak se udržet v přítomnosti.

Techniky uzemnění zahrnují jak kognitivní, tak smyslové uvědomění, jako je dotyk předmětu nebo vyslovení dnešního data nahlas. Když to uděláte večer před spaním, pomůže vám to vrátit se zpět do přítomného okamžiku, abyste mohli spát.

Seznam úkolů

Pokud jeden z vašich spouštěčů úzkosti zahrnuje starosti o vaše každodenní činnosti, můžete si všimnout, že vaše úzkost stoupá více v noci. Vytvoření seznamu úkolů pro daný den nebo týden může pomoci zbavit se určité úzkosti.

Zdravé spánkové návyky

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak zmírnit noční úzkost, jsou zdravé spánkové návyky. Když se ujistíte, že jste ve své vlastní ložnici šťastní a pohodlně, pomůže to zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button