Přírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

Přírodní a domácí léky na inkontinenci

Močová inkontinence je běžný stav, který postihuje stovky milionů lidí na celém světě.

Inkontinence si může vybrat daň na vašem fyzickém a duševním zdraví a může ztížit socializaci a účast na aktivitách, které máte rádi.

Některé typy inkontinence vyžadují léky a dokonce i chirurgický zákrok, ale existují i jiné možnosti – včetně přírodních léků a domácí léčby – které mohou poskytnout úlevu od příznaků inkontinence.

Vitamin D

Ženy s nízkou hladinou vitaminu D mají větší pravděpodobnost výskytu močové inkontinence. Naštěstí doplňky vitamínu D mohou pomoci snížit únik moči. Obvodní lékař může udělat krevní test, aby zjistil hladinu vitamínu D v těle.

Gosha-jinki-gan

Jedná se o směs několika bylin používaných v tradiční čínské medicíně (TCM). Mohlo by to být užitečné pro snížení nykturie nebo frekvence močení v noci, což může být užitečné pro osoby s inkontinencí.

Extrakt z dýňových semen

Doplňky z dýňových semen mohou být užitečné pro snížení močových příznaků, jako je nutkavá inkontinence u mužů s benigní hyperplazií prostaty (BPH) nebo zvětšením prostaty.

Pozor na vitamínové doplňky, některé mohou škodit

Ačkoli některé doplňky stravy mohou být užitečné při některých typech močové inkontinence, je důležité, abyste svému lékaři oznámili, zda máte zájem o užívání vitaminu, minerálu, byliny nebo jiného produktu.

Některé doplňky jsou bezpečné, ale jiné – zejména bylinky – mohou způsobit vedlejší účinky a interagovat s běžnými léky.

A konečně, některé doplňky mohou příznaky inkontinence zhoršit. Například vysokodávkované doplňky vitaminu C a vápníku mohou dráždit močový měchýř a zhoršovat příznaky inkontinence.

Konzumace potravin s vysokým obsahem vitaminu C, jako jsou citrusové plody, by však mohla mít opačný účinek a pomoci snížit příznaky inkontinence, jako je časté nutkání močení.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button