KrásaRady a tipy

Zázrak pro zuby: Pasta z vaječných skořápek

Milióny lidí po celém světě denně spotřebují obrovské množství vajec, které jsou bohaté na bílkoviny, vápník a minerály. Skořápky běžně vyhazujeme a na nic je již nepoužijeme. To je velká chyba, i skořápky od vajec totiž můžete využít.

Vaječné skořápky

Skořápky od vajec jsou cennější, než si umíte představit. Místo do koše je dávejte do misky. My vám dnes poradíme, jak je můžete následně použít. Vaječné skořápky obsahují uhličitan vápenatý a hořečnatý, navíc důležité bílkoviny a prvky jako je jód, železo, měď, zinek, kobalt a mangan.Vaječné skořápky se dají využít mnoha způsoby, kromě toho, že je můžete rozpuštěné konzumovat (skvěle se rozpustí v citronové šťávě a dodají tělu dostatek vápníku) vám poslouží i jako zdravá varianta zubní pasty.

Domácí zubní pasta7787472496_d406e32c5d

Pro zuby je velice důležitý vápník, který je ve vaječných skořápkách hojně zastoupen. Jednoduše si ze skořápek vyrobte domácí zubní pastu, která posiluje zuby. Podle studie provedené v roce 2015 v časopise Journal of Clinical Research jsou skořápky účinným pomocníkem v obnovení zubní skloviny.

Ingredience:

  • 12 vaječných skořápek
  • 1-3 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 10 kapek oleje

Recept:

Připravte si prázdné vaječné skořápky. Ty nejdříve properte pod tekoucí vodou a rozložte na plech a dejte do trouby mírně upražit. Tím je zbavíte choroboplodných zárodků a docílíte křehkosti, díky které půjdou krásně rozemlít. Následně je rozdrťte či rozemlete, dokud nevznikne jemný prášek. Směs můžete ještě prosít před jemné síto, aby byla co nejjemnější. V misce smíchejte připravený prášek z dvanácti skořápek, 1-3 lžíce kokosového oleje, 1 lžíci jedlé sody a deset kapek oleje. Vzniklou směs si uložte do sklenice a uzavřete. Používejte alespoň jednou denně místo klasické zubní pasty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button