JídloKrása

7 důvodů, proč by ženy měly pít pivo

Pití s mírou může být i zdravé. Nedávné studie ukázaly, že pivo a zejména to černé, má mnoho zdravotních výhod. Tady máte důvod, proč si dopřát jednu sklenici piva po obědě nebo dlouhém dni. Není to vůbec špatný nápad, přesvědčíme vás o tom!

Posiluje kosti

Ženy, které vypijí dvě piva denně, mají silnější kosti, než ty ženy, které ho nepijí. Jedná se o výsledek studie přírodní medicíny z amerického Oregonu (study of the National College of Naturopathic Medicine). Stejná studie prokázala, že pivo obsahuje významné množství rozložitelného křemíku, což je jeden z velmi důležitých prvků lidských kostí. Střídmé pití piva se doporučuje především ženám v menopauze, která je spojována se ředěním kostní denzity.

Prevence nachlazení a protizánětlivé účinky

Pivo je vynikajícím zdrojem vitaminů a minerálních látek jako je hořčík, vápník a selen – chrání celé tělo od sezónních nemocí. Kromě toho, že obsahuje mnoho antioxidantů, které stimulují imunitní systém, je pivo považováno za „jídlo“. Budete se možná divit, ale jeho nahořklá chuť je právě podobná i potravinám – olivový olej, špenát, mangold nebo rukola. A chmel jako základní složka piva obsahuje humulon molekuly, což má silné protizánětlivé látky. Humulon inhibuje enzymy zodpovědné za zahájení zánětlivého procesu.

Je po něm krásnější kůže

Pivo je výborným zdrojem B komplex vitamínů, které jsou odpovědné za krásu kůže. Pivo pomáhá udržovat svalový tonus, vypíná pokožku a dodává energii celému tělu.

Tmavé pivo má ovšem více živin, než světlé pivo a nabízí celou řadu zdravotních výhod:

  • snižuje špatný cholesterol
  • podporuje trávení
  • činí pleť krásnější
  • posiluje imunitní systém

Vzhledem k tomu, že nemůžeme absorbovat dostatečné množství vitamínů B potravinami, měly bychom tento stav kompenzovat jinými způsoby. Navíc se traduje, že se komáři vyhýbají lidem, kteří mají vyvážený B komplex vitamínů.

Pivo omezuje nadýmání

Tmavé pivo má více živin, než světlé, to jsme si již řekli. Víte však, že 350 ml tmavého piva obsahuje dostatek vlákniny, která vám zajistí zdraví gastrointestinálního systému? Snižuje také nadýmání a zácpu. Světlé pivo má v porovnání s 350 ml černého piva méně, než 1 gram vlákniny.

Jarní únava

Cítíte se unavení a podráždění? Pravděpodobně na vás dolehla únava, ke které může být mimo jiné připojen i nedostatek železa v krvi. Buďte na jaře fit. Černé pivo je vynikajícím zdrojem železa. Kdo má navíc problém se spaním, efektivně vyřeší usínání. Pivo je bohatým zdrojem vitamínu B, zvláště B12, který se nachází v rostlinách a je zodpovědný za tvorbu červených krvinek. V minulosti se dětem v Irsku dávaly dvě čajové lžičky Guinness piva jako lék.

Chrání srdce

V rozumné míře pivo také ovlivňuje hladinu dobrého cholesterolu a snižuje ten škodlivý. Ředí krev, čímž snižuje riziko infarktu. Italská studie ukázala, že ženy, které pijí jedno pivo denně, měly o 42% nižší pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárního onemocnění než ty, které alkohol nepijí. Střídmé pití alkoholu omezuje možnost získat diabetes 2. typu.

Hydratace po cvičení

Zapomeňte na energetické nápoje a vypijte po cvičení jednu sklenici piva. Španělští vědci z univerzity v Granadě prokázali, že pivo má lepší zvlhčující účinek na organismus, než čistá voda. Tělo dosahuje vyšší tělesné teploty, ať jste amatér nebo profesionální sportovec – potřebujete zavodnit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button