OstatníRady a tipyZdraví

6 důvodů, proč byste si se začátkem topné sezóny měli pořídit zvlhčovač

Pobývat každý den na místě se suchým vzduchem má vysoce negativní vliv na celé tělo. Zatímco někteří lidé mají problém s příliš vlhkým vzduchem, většinu lidí trápí opačný problém. Suchý vzduch má neblahý dopad na vaše zdraví. Vše může vyřešit zvlhčovač. Pokud tyto stroje používáte správně, mají mnoho působivých přínosů pro vaše celkové zdraví. Mohou pomoci předcházet nemocem, zlepšit kvalitu ovzduší v místnosti a dokonce vám mohou pomoci zvládat vaše chrápání. Zvlhčovače se staly nezbytným zařízením na většině míst, kde se používají topné systémy.

Výhody zvlhčovače

Zvlhčovač je stroj, který může přidat vlhkost do vzduchu, v podstatě nahradit vlhkost, která se odpařila. Existuje několik různých druhů zvlhčovačů, od malých zvlhčovačů až po řešení pro celý dům. Zvlhčovače vzduchu jsou zvláště užitečné během chladných zimních měsíců, kdy mohou topné systémy vysušovat vzduch, nebo v období alergií.

1. Kvalita vzduchu

Vrácení vody zpět do okolního vzduchu může pomoci s nesčetnými zdravotními problémy a komplikacemi. Vlhčí vzduch bude i příjemnější na dýchání, což zvýší váš osobní komfort.

2. Prevence nemocí

Bylo prokázáno, že vzduch, který je silně nasycený vodou, pomáhá deaktivovat virus chřipky a zabraňuje jeho šíření vzduchem. Bakterie i viry mají potíže s cestováním ve vzduchu bohatém na vodu, takže když budete mít doma vlhkost, můžete se letos v zimě zachránit před nemocemi.

3. Pomáhá suché pleti

Vytápění i klimatizace vzduch vysušují a mnoho lidí si v zimních měsících všimne, že jejich rty, nosní cesty a kůže jsou velmi suché. Zvlhčovač pomůže udržet vzduch cirkulující uvnitř vašeho domova správně zvlhčený, což pomůže vaší pokožce přežít vzestupy a pády zimních teplot. To se doporučuje zejména pro školky, protože může chránit křehkou dětskou pokožku před podrážděním.

4. Pomoc při chrápání

Když je vzduch velmi suchý, mnoho lidí má tendenci více chrápat, protože jejich nosní průchody vysychají, když spí. Zvlhčovač může pomoci udržet váš nos vlhký a zabránit podráždění. To pomáhá snížit chrápání.

5. Zdravé dutiny

Existuje mnoho různých důvodů, proč mohou být vaše dutiny oteklé a podrážděné: alergie, prach, suchost, nemoc. Ať už je příčina jakákoli, vysoká vlhkost může zabránit tomu, aby se vaše dutiny zanítily a nebyly bolestivé. Kromě toho, pokud jste již nemocní, spánek se zvlhčovačem bude znamenat, že se ráno neprobudíte s tím strašlivým pocitem ucpaných dutin. Tento nástroj také pomůže vašemu nosu a dutinám rychleji se hojit.

6. Výhoda i pro vaše rostliny

Mít rostliny ve svém domě pomáhá udržovat vzduch čistý, filtrovaný a bohatý na kyslík. Zvlhčovač udrží vaše rostliny prosperující a šťastné, pomůže jim pracovat efektivněji a povede k lepší kvalitě vzduchu pro celou vaši rodinu.

Výhody používání zvlhčovače vzduchu.

Vedlejší účinky používání zvlhčovače

I když díky výhodám zvlhčovače mohou tyto stroje vypadat jako skvělý doplněk každé místnosti, je velmi důležité udržovat zvlhčovač pravidelně čištěný. Filtry pravidelně vyměňujte, ručně je čistěte alespoň jednou týdně a v zařízení používejte pouze destilovanou nebo demineralizovanou vodu, abyste zabránili usazování. Nesprávně vyčištěný zvlhčovač může zhoršit alergie a vystavit vás plísním nebo bakteriím ve vzduchu, což je přesný opak důvodu, proč jste zvlhčovač začali používat!

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button