Ostatní

Proč je dobrý být sám? – 1. část

Mnozí z nás berou samotu jako něco špatného. Zaplaví je pocity osamocení a myšlenky, že je to vlastně špatně. Ve skutečnosti je velmi užitečné být občas sám. Vy jste ten, s kým nejčastěji vedete dialog, a je dobře, když si uděláte čas jen sám na sebe. Představme si tedy pár důvodů, jak si užívat samoty.

Dobijte se

Neustále obklopování lidmi stojí velkou část vaši energie. Snažíte se s nimi udržet krok, smát se s nimi, potěšit jejich ego, být empatičtí. Ovšem vše má své míry a i vaše mysl potřebuje občas oddechnout. Buďte proto čas od času sami a nabijte svou psychickou a citovou stránku pozitivní energií.

Čas na přemýšlení

Život je v neustálém, někdy i bláznivém pohybu. Je to taková rychlost, kdy je v podstatě vzácné, když máte chvilku o samotě na přemýšlení o svém životě. Být sám přináší prostor na malou sebereflexi. Vzhledem k tomu, že trávíte jistě hodně času zpracováním myšlenek o pocitech druhých, je také někdy potřeba obrátit svou pozornost dovnitř.

Čas na své vlastní emoce

Opět platí to, co jsme již řekli. Tím, že trávíte svůj čas ve společnosti lidí, snažíte se číst emoce druhých. A to může vést až ke ztrátě kontaktu se sebou samým. Jakmile budete sami, budete mít dostatek času k pochopení vlastních pocitů a emocí. Zjistíte, co vás v nynější životní situaci těší a co naopak rozčiluje. Díky této znalosti je pak mnohem snadnější uhlídat své emoce na uzdě. Všechno začíná pochopením, které pochází ze samoty.

Začněte dělat věci, které vás skutečně baví

Je prima trávit čas se svým protějškem, se svými přáteli. Často ale musíte podstoupit řadu kompromisů a najít to, co bude chtít dělat celá skupina. A bohužel často se musíte vzdát toho, co byste opravdu chtěli dělat. Když jste ale sám/sama, máte úplnou svobodu volby.

Pokračování ve 2. části.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button