Ostatní

Vedlejší účinky nadměrného pití citronové šťávy

S detoxikací je úzce spojeno pití šťávy z citronu s vodou. Je to jedna z nejobvyklejších a nejpopulárnějších částí procesu detoxikace. Obvykle se užívá ráno před jídlem, je to jeden z nejzdravějších způsobů, jak vyčistit tělo od toxinů. Tušíte však, jaké jsou vedlejší účinky nadměrného příjmu citronové šťávy? Dnes se seznámíme s pozitivním vlivem i negativními dopady užívání citronu.

Šťáva z citronu

Several lemon slices, backlitCitron je našemu tělu velice prospěšný. Obsahuje dostatek vápníku, draslíku a vitamínu C. Navíc má vysoké antibakteriální schopnosti. Citron je léčebným plodem, který posiluje naši imunitu a čistí krev. S tímto kyselým plodem dochází k omlazení vaší pleti, k rychlejší regeneraci a podpoře vaší krásy. Pití citronové šťávy podporují trávení, hojení a dodává vám velkou dávku energie. Pokud se cítíte unavení, dopřejte si sklenici vody s citronem. Působí stejně jako šálek kávy. Kromě toho chrání proti poškozování buněk volnými radikály.

Negativní účinky dlouhodobého pití vody s citronovou šťávou

  1. Pálení žáhy

První nevýhodou stálého pití vody s citronem je pálení žáhy, které může citron vyvolat či zhoršit. Voda s citronem má alkalický účinek na organismus, ale jeho kyselost je velice koncentrovaná.

  1. Poškození zubů

Vaše zuby mohou být negativně ovlivněny přílišnou konzumací kyselých potravin a nápojů. Voda s citronem při vysoké koncentraci a častém pití narušuje vaši sklovinu. Zuby jsou poté citlivější na studené a chladné nápoje či jídlo. Toto riziko můžete snížit pitím vody s citronem brčkem.

  1. Časté močení a dehydratace

Vitamin C je přírodní diuretikum a citrony jsou na tento vitamin velice bohaté. S užíváním šťávy z citronu se zvyšuje i tvorba moči, která je odváděna z těla. Nedoporučujeme pít vodu s citronem, pokud se cítíte dehydratovaně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button