OstatníPrevence

O co se jedná, když se řekne bisfenol? Pozor, může být i v toaletním papíru!

BPA, neboli bisfenol, je chemická látka, která narušuje endokrinní systém a vlastně jakási napodobenina ženského pohlavního hormonu estrogenu, což může způsobit neplodnost a výskyt endometriózy u dospělých žen.

toilet-paper-87390_960_720Ještě více znepokojující je skutečnost, že expozice bisfenolu A je spojena s výraznými neurologických změnami včetně chování a může postihnout i děti. BPA je toxická sloučenina, která se nachází ve většině plastových prvků. V Americe mnoho států pracuje na zákazu používání BPA v kojeneckých produktech: kojenecké láhve, hračky, dudlíky a další věci, které děti vkládají do úst.

Uvědomte si, že i plastové nádoby sloužící k uskladnění potravin velmi často obsahují bisfenol. Dokonce také některé plechovky potažené plastem ho mají. Pozor si dejte na plastové nádobí, láhve, sáčky, atd.

Bisfenol v toaletním papíru

Vše z výše zmiňovaného může imitovat estrogen, týká se to i toaletního papíru, který se znovu recykluje! Bohužel je většina tiskového termálního papíru z kreditních karet a dalších kartiček používána při výrobě recyklovaného papíru. Ačkoliv není tato výroba potvrzena přímo, lidé mají důvod se obávat hlavně toho, že v tomto procesu hrají roli i toxické odpadní vody.

A co se stane s toaletním papírem? Jeho cesta končí v komunálních odpadních vodách, kam si BPA svou cestičku může rozhodně najít. I tak toaletní papír s obsahem BPA prochází zpracováním v závodech, aniž by se předem vědělo, že se dostal do povrchových nebo podzemních vod.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button