OstatníRady a tipy

Na co všechno se dá použít jablečný ocet v rozprašovači

Jablečný ocet poskytuje tělu mnoho zdravotních výhod, ale dnes se na něj podíváme i trochu jinak. Budeme ho totiž používat na čistotu a úklid. Jablečný ocet je vyroben z fermentovaných jablek. Obvykle má světle až středně jantarovou barvu. Obsahuje vysoké množství hořčíku, vápníku, vitamínu A, E, B1 a B2, což je velmi užitečné pro zmírnění infekce.

Skutečně si myslíme, že by neměl chybět v žádné domácnosti. Máte ho už ve svých kuchyňských linkách i vy? Je výborný na výrobu studených pokrmů, na léčení i prevenci. Hodně lidí s jeho pravidelným užíváním zhublo, další vyléčili infekci dutin. Je efektivním pomocníkem i v kosmetice. Zbavuje lupů, změn barvy kůže, atd. Jde však použít také méně obvykle, třeba na plevel, nebo jako leštidlo.

Leštidlo na dřevo

Dodejte dřevu lesk a vůni. Chemické přípravky na dřevo mohou obsahovat plno škodlivých látek. Navíc tyto látky jsou toxické a jejich inhalací se dostávají do vašich plic, kde vyvolávají dušnost, záchvaty, v horším případě i krvácení a selhání. Vytvořte si svou vlastní netoxickou verzi spreje, je to velmi jednoduché. Spojte ¼ šálku jablečného octa, 1 šálek vody a 2 lžíce olivového oleje. Naneste tuto směs stejně jako dříve používaná leštidla. Pro opětovné použití skladujte na tmavém a chladném místě.

Čistič varných desek

Připravte si postřik na varnou desku. Smíchejte rovným dílem jablečný ocet a vodu. Nechte směs řádně působit a s lehkostí potom odstraníte veškeré nečistoty. Zbavíte se i mastnoty nádobí. Jak? Namočte ho do horké vody s mýdlem a jablečným octem. Před samotným mytím budou talíře už skoro čisté.

Zabiják plevele

Nejsilnější hubič plevele vyrobíte tak, že smícháte dva díly jablečného octa s jedním dílem vody a provedete postřik všech rostlin, které jsou pro vaši zahradu nežádoucí. Nejlepší výsledky této metody jsou za slunečného dne!

Špatný dech

Bakterie a plak z úst jednoduše odstraníte tak, že spojíte jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody. Toto kloktadlo držte v ústech 30 sekund. Jablečný ocet zabíjí škodlivé bakterie a osvěžuje dech.

Lupy

Jablečný ocet výborně funguje proti lupům. Do jednoho dílu jablečného octa přidejte dva díly vody. Vytvoříte tak sprej, který působí na lupy. Nastříkejte na pokožku hlavy a po jedné hodině opláchněte teplou vodou. Komu se lupy vyskytují na pokožce hlavy chronicky, může začít používat jablečný ocet místo kondicionéru.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button