Ostatní

Jak si správně nasadit nitrilové a latexové rukavice?

Pochopení správného způsobu navlékání a svlékání nitrilových nebo latexových rukavic je posledním krokem k zajištění optimální ochrany pro vás a vaše zaměstnance. Ačkoli se tento proces může zdát jednoduchý, chceme připomenout několik klíčových tipů, které vám pomohou zajistit, aby vaše rukavice byly používány co nejlépe.

Správné nasazení rukavic

Jedním z nejdůležitějších kroků při nošení nitrilových nebo latexových rukavic je správně padnoucí rukavice. Špatně padnoucí rukavice zvyšují pravděpodobnost poranění rukou nebo možnou kontaminaci kůže.

Pokud jsou rukavice příliš velké a volně přiléhající, může materiál způsobit snížení obratnosti a úchopu. Pokud je rukavice zase příliš malá, hrozí roztržení nebo propíchnutí rukavice a snížená ohebnost ruky.

Jak si otestovat správnou velikost rukavice?

Při nošení rukavic roztáhněte prsty tak, aby byly rovné. Příliš malé rukavice poznáte podle toho, že se nitril nebo latex natahují. Pokud jsou rukavice příliš malé, vidíte že se v místě kde se palec setkává s dlaní tvoří v materiálu trhliny.

Správné navlékání rukavic

Velmi důležitým klíčem při práci s rukavicemi z latexu či nitrilu je jejich nasazování a čistota. Vždy mějte na paměti si důkladně před použitím umýt ruce antibakteriálním mýdlem či gelem.

Rukavice byste si měli nasazovat v čistém prostředí. Rukavice byste také neměli kontaminovat tím, že je položíte na špinavý povrch. Jakékoli nečistoty, které zůstanou na rukou, se přenesou také na rukavice.

Jak si nasadit nitrilové rukavice

Před nasazením nitrilových rukavic je také důležité sundat si z rukou všechny hodinky, prsteny a jiné šperky. Tímto krokem učiníte další preventivní opatření, abyste zabránili náhodnému roztržení rukavice při práci.

Na co si dát pozor při navlékání?

Abyste zachovali čistotu rukavic, snažte se při jejich nasazování nedotýkat vnější strany rukavic. Snadný způsob, jak toho dosáhnout, je nejprve si nitrilovou nebo latexovou rukavici nasadit na dominantní ruku a přitom se jí co nejméně dotýkat. Poté si nasaďte druhou rukavici na druhou ruku a k jejímu natažení použijte dominantní ruku v rukavici. Jakmile budete mít obě rukavice na rukou, můžete si upravit prsty a přizpůsobit přiléhavost rukavic.

Co může vadit při navlékání rukavic?

Jednou z věcí, která znesnadňuje navlékání nitrilových nebo latexových rukavic, je přítomnost vlhkosti. Pudrové rukavice sníží vlhkost a usnadní navlékání rukavic, nicméně v některých odvětvích, například v automobilovém průmyslu, nelze pudrové rukavice používat, protože poškozují výrobky.

Kromě toho se nemocnice a zdravotnický personál vyhýbají pudrovým rukavicím kvůli obavám, že se prášek dostane do vzduchu a bude tak kontaminovat pracovní prostředí. Dalším řešením pro rukavice bez pudru jsou rukavice s polymerním povlakem.

Správné odstraňování rukavic

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít při svlékání rukavic na paměti, je nedotýkat se vnější strany rukavic, protože pak by se na vaši pokožku mohly dostat nežádoucí tekutiny nebo jiné látky.

Opět začněte dominantní rukou a druhou rukavici můžete sundat tak, že ji z ruky odlepíte, aniž byste se dotkli vnější strany. Poté můžete postupovat stejně opatrně pomocí dominantní ruky bez rukavic a sundejte rukavici i z druhé ruky.

Autor textu: Jan Oberpfalzer

Zdroj náhledových obrázků: Envato Elements

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button