PrevenceZdraví

Relaxační účinky skryté v mletém prášku z Kavy kavy

Hledáte-li lék z přírodní říše, který vám pomůže od úzkosti, depresí, nespavosti, bolestí, křečí a má mírné afrodiziakální účinky, zkuste užívat mletý prášek z kořene rostliny Kava kava. Kava kava označuje druh rostliny, který se odborně nazývá pepřovník opojný. Jeho užívání je běžné v oblasti Pacifiku. Dnes můžete opojné účinky této rostliny vyzkoušet také vy. 

Pepřovník opojný

Již název této rostliny vypovídá o jejich účincích. Ty jsou spojeny s kulturními tradicemi národů v Tichém oceánu. Mletý prášek z Kavy byl tak běžně součástí svateb, pohřbů či setkáních, při kterých se řešily důležité spory. Užívání prášku z Kavy má v těchto oblastech silnou tradici a má rituální význam, který si my jen těžko dokážeme představit. Rostlina pepřovníku opojného dokáže dorůst do výšky 2,5 metru, potkat však můžete i rostliny vysoké 6 metrů. Jeho listy mají typicky srdcovitý tvar a kvete bílými květy, plody jsou malé bobule.

Účinky Kava kořene

Pokud hledáte lék, který vás zbaví pocitů úzkosti, deprese, stresu a nespavosti, je prášek z Kava kořene tím pravým pro vás. Mletý prášek totiž působí jako relaxační činidlo, které má podobné účinky jako kozlík lékařský či chmel. Vhodné je užívat tento mletý prášek pokud jste v životě opravdu vytížení, trápí vás stres či životní události, které se vyléčí jen časem. S užíváním Kavy přichází lehce sedativní účinky a pomoc při bolestech a křečích.

Pozitivní vliv

Nepředstavujte si však, že vás mletý prášek naprosto uzemní, jde spíše o stimulant, který pozitivně působí na vaši mysl. Záleží na dávce, která bývá úžívána. S jejím užíváním přichází pocit klidu, uvolněný spánek a je využíván i při léčbě chronické nespavosti. Působí i na uvolnění svalů, pomáhá od křečí a namožených svalů. Je to skvělý lék, který může přírodní cestou pomoci lépe než farmaceutické výrobky proti bolesti. Díky tomu, že je dnešní svět natolik  propojený, můžete prášek z Kava kořene sehnat poměrně snadno také vy.

Lék na úzkost

Pokud se ve vašem životě stanou zlomové události, které se vyřeší jen časem, může vám mletý prášek z Kava kořene pomoci. Zvláště při nervové úzkosti a depresi může přinést uvolnění. Prášek bývá používán i při bolestech zad. Kava je po celém světě užíván jako přírodní sedativum a uklidňuje vaše tělo i mysl. Můžeme ho přirovnat k bylinám, které si večer uvaříte, když nemůžete usnout a potřebujete vyčistit svou mysl. Takové účinky přináší například i třezalka. Vyzkoušejte tento mletý prášek a uvidíte, zda přináší vašemu tělu klidný spánek a pomoc při bolestech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button