OstatníRecepty

Zahřejte se originálním vánočním punčem

Sváteční punč má mnoho podob, ale většina z nich je velmi sladkých. My si dnes připravíme chutnou verzi, která není kalorickou bombou a uvnitř ukrývá tequilu. Mimo to, je součástí i fantastický hruškový džus.

Reposado tequila

Reposado má od Blanco tequily odlišnou chuť. Zraje v dubových sudech, v rozmezí mezi dvěma měsíci a rokem. Je velice jemná. Jedná se o vyzrálý druh tequily, připodobňovaný ke zlaté tequile nebo také añejo.

Perlivá voda

Naředí obsah a je vítaným doplňkem. Oživí ji čerstvá citronová šťáva a perfektně hydratuje organismus.

Med

Med je sám o sobě hustý, tudíž je do koktejlů lepší přidat jeho sirupovou formu. Stačí jen spojit stejný díl medu a vody. Tuto směs zahřejte na sporáku nebo v mikrovlnné troubě.

Med vlastní spoustu cenných antioxidantů. Některé druhy dokonce jako ovoce a zelenina. A o antioxidantech je známo, že chrání buňky před volnými radikály.

Volné radikály přispívají k procesu stárnutí a k rozvoji chronických onemocnění, např. rakovina. Výzkum naznačuje, že antioxidační sloučeniny v medu – tzv. polyfenoly, hrají roli v prevenci srdečních chorob.

Med je také dáván do souvislosti se snížením bolesti v krku. Přidejte si ho do horkého čaje s citronem, když vás zasáhne virové nachlazení.

Funguje také jako podpora vykašlávání. Stačí užívat jednu až dvě rovné čajové lžičky medu a mělo by dojít k úlevě.

Vanilkový extrakt a mletá skořice

Tyto ingredience jsou skvělé a k Vánocům neodmyslitelně patří.

Vanilka a její zdravotní výhody:

Je výborná na srdce, jelikož snižuje hladinu cholesterolu a s tím spojená srdeční rizika. Díky své antibakteriální povaze posiluje imunitní systém, zmírňuje stres a usnadňuje zotavení po zranění, ale i jiné nemoci.

punč

A ještě jeden bonus. Trápí vás roztřepené konečky vlasů nebo dokonce vypadávání vlasů? Esenciální olej z vanilky vás toho rychle zbaví. A vanilka v aromalampě má přímý dopad na vaše pocuchané nervy. Navozuje klid, tudíž je současně vnímána i jako pomoc při aromaterapii.

Skořice

Skořice je jedním z nejoblíbenějších koření na světě. Sype se na cappuccino, do latté, ale také se používá v mnoha pokrmech, zvláště do vánočního cukroví. Je o ní známo, že je rovněž velice zdravá.

Složení drinku:

  • ¼ lžičky mleté skořice
  • 3 šálky hruškové šťávy nebo nektaru
  • 1 ½ šálku Reposado tequily
  • 1 šálek sodovky nebo perlivé vody
  • ½ šálku citronové šťávy
  • 1-2 lžíce medového sirupu
  • ½ lžičky vanilkového extraktu

Postup:

Skořici vložte do džbánu nebo mísy a zalijte hruškovou šťávou. Míchejte, dokud se skořice nerozpustí a poté zalijte tequilou, sodou a citronovou šťávou. Ochuťte medovým sirupem a vanilkovým extraktem.

Drink už stačí jen dozdobit plátky citronu, rozmarýnu a brusinkami.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button