Ostatní

Co o o vás může prozradit vaše barva očí?

Mnoho lidí říká, že to první, co si na člověku všimnou, jsou oči. Není proto divu, že ve všech romantických filmech protagonistka básní o očích svého vyvoleného, a i v knihách mají oči samostatné segmenty a všemožné významy. Co už však není tolik známé je, že vaše oči o vás mohou prozradit více než možná sami tušíte. Mohou totiž vypovědět mnoho o vašem charakteru. (Dávejte tedy v příští telenovele pozor, ať víte, zda hrdinovy hluboké blankytné oči jsou dobrou či špatnou známkou, mrk mrk.)

V dnešní době existují studie snad na všechno, a odhalení lidského charakteru není žádnou výjimkou. Internet je zaplavený všemožnými psychologickými testy, které vám vidí do nitra, a snaží se odhalit vaše nejskrytější tajemství. Lidská povaha je však velice spletitá a složitá věc, a možná si ani sami neuvědomujete, jací vlastně jste, dokud si to někde nepřečtete. Určitě jste již museli někdy zažít moment, když jste si četli nějaký podobný test, a přestože byste se tak nikdy neidentifikovali, najednou se přistihnete při myšlenky „Jo… to přesně dělám, to jsem celá/ý já.“

Podle švédských vědců má barva očí přímou spojitost s vašimi osobními rysy. Nejlepší na této metodě sebepoznání je, že je velice jednoduchá – stačí se podívat do zrcadla na barvu vašich očí a pak si jen přečíst popisek ke správné barvě. Můžete se takto dozvědět nové věci sami o sobě, jak byste například reagovali v různých situacích. Tak tedy pojďme na to.

Modré oči

Pokud máte modré oči, máte obrovskou vnitřní i fyzickou sílu, přestože to mnoho lidí zřejmě nevidí. Lidé popravdě často nevidí, jaký ve skutečnosti jste a soudí vás negativně, než vůbec dostanou šanci váš pořádně poznat. Pravděpodobně vás lidé vidí jako slabé, plaché, a nedůvěryhodné.

Podle jedné zajímavé studie, ženy se světlejšíma očima lépe tolerují porodní bolesti než ženy s tmavýma očima. Také se zdá, že lépe zvládají stres z porodu.

Šedé oči

Šedé oči jsou vzácné, jsou však jen variací modrých očí. Vnímejte šedé oči jako tlumenou verzi modrých očí. Jinými slovy, pokud máte tmavě šedé oči, znamená to, že máte přeci jen jistý odstín modré barvy, přesto však podle Technického Muzea Inovací, tmavě šedé oči mají více melaninu v přední části oka, zatímco bledé, světle šedé oči mají výrazněji méně.

Pokud máte tmavě šedé oči, jste buďto velice dobře vyrovnaný člověk nebo naopak oplýváte dvěma stranami jedné mince. Je možné, že se uvnitř vás perou dvě osobnosti, něco jako případ doktora Jekylla a pana Hyda. Může to znamenat rozdílné věci pro rozdílné lidi, záleží, čí potřeby potřebují být splněny. Může to být klad i zápor, záleží, jak moc velkou kontrolu máte nad svými emocemi.

Jestliže jsou vaše oči světle šedé, musíte pravděpodobně pracovat více než ostatní, abyste se uplatnili. Bojujete o to, aby vás lidé brali vážně, ale i přesto si udržujete vztyčené ochranné zdi. Přestože trvá trošku déle, aby k vám někdo pronikl, když už se to někomu podaří, máte k němu silné city.

Tmavě hnědé/ černé oči

Dobrá zpráva, očividně jste vůdčí typ od narození! A přestože si to možná sami o sobě nemyslíte, tak ostatní lidé vás tak opravdu vnímají. Stejně jako u šedé, tak tmavě hnědé oči, že působí až černě, jsou vzácné. Často si o nich lidé myslí, že takto zbarvené oči značí o člověku, že je záhadný a tajemný, i když jedna studie ukázala, že naopak tito lidé jsou více sympatičtí.

Také se tvrdí, že čím tmavší oči, tím více melaninu, a čím více melaninu, tím rychleji může mozek pracovat. Můžete tím pádem potencionálně vládnout světu, jakmile naleznete svou vnitřní sílu. Svět už vás stejně vnímá jako přirozené vůdce!

Oříškové oči

Oříškové oči se špatně popisují – mnoho lidí má své vlastní definice, přesto však se většina shodne, že tato barva nejvíce odpovídá barvě lískového oříšku. Často se tato barva popisuje jako přechod ze zelené barvy na hnědou nebo jako by panenka měla dvě rozdílné barvy. Například kruh kolem vaší panenky je zelený, ale poté přechází do hnědé na okrajích duhovky.

Tato barva je nezvyklá, takže jedincům s touto barvou očí se již od malička říká, jak jsou rozdílní a jedineční. Lidé s oříškovýma očima jsou nezávislí, odvážní, a spontánní.

Hnědé oči

Jak již bylo zmíněno výše, lidé s hnědýma očima oplývají více melaninem než lidé s očima světlýma. Jste sympatičtí, asertivní, a důvěryhodní. Karlova univerzita v Praze popisuje lidi s hnědýma očima jako obecně velmi loajální, zdvořilé, a jemné, přestože zcela jistě ne submisivní.

Pokud s tímto tvrzením nesouhlasíte a vidíte se jako bručoun, který se lehce podráždí, tak možná trpíte nedostatkem spánku! Jedna studie ukázala, že lidé s hnědýma očima spí obecně o dvě hodiny méně než lidé se světlýma očima. Špatná zpráva je, že spíte nejen kratší dobu a hůře, ale také máte větší obtíže ráno vstát z postele.

Zelené oči

Pokud vaše oči září zelenou barvou, tak gratulujeme, lidé vás totiž vnímají jako svůdné, sexy, a záhadné. Zelená barva má vyrovnaný melanin, který vás udržuje sympatickými a dominantními, jako lidé s hnědýma očima, přesto jste však silní a opatrní, jako jedinci s modrýma očima.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button