Babské radyOstatní

Přírodní hnojiva pro vaší zahrádku

Přírodní hnojiva dělají vaše rostliny a bylinky zdravé a silné! Dávají jim mnoho živin, které poskytují nejlepší základnu pro růst. Navíc pokud si pěstujete byliny, ovoce nebo zeleninu, nemusítě se obávat chemických látek obsažených v klasických hnojivech.

Přírodní hnojiva

Níže jsou různé přírodní hnojiva pro vaši organickou zahradu.

Mořská řasa

Mořské řasy jsou úžasné a mohou být použity mnoha způsoby. Někteří lidé je přidávají do vaření, aby se uzdravili. Sušené nebo čerstvé mořské řasy vytvářejí velké hnojivo, protože mají stopové prvky, které jim umožňují sloužit jako zdroj potravy pro mikroby v půdě!

Jediné, co musíte udělat, je nakrájet některé mořské řasy do kbelíku a přidat 20 litrů vody. Nechte kvasit po dobu 3 týdnů s volným krytem.

Můžete použít 2 šálky na malou rostlinu, 4 na střední a 6 na velké rostliny.

Lidská moč

Moč je sterilní, pokud je tělo zdravé. Moč je vyšší v dusíku, draslíku a fosforu než komerční hnojiva.

Nejlepší poměr moči k vodě je 1: 8. Nalijte šálek do 8 šálků vody v plastovém kbelíku, abyste hnojili vaše rostliny. Malou rostlinu zalijte 2 šálky, střední dostane 4 a velké 6 šálků.

Hnůj – Kuře, Kůň, Kráva

Najdete zde lidi, kteří dávají kompostovaný hnůj zdarma. Můžete použít hnůj k získání těchto živin zejména pro růže.

Melasa

Smíchejte několik polévkových lžic melasy, 1-3 by měly být v pořádku, na 5l vody, aby se vytvořil jednoduchý melasový čaj. Jednoduše nalijte na rostliny a budou rychleji růst a budou zdravější. Melasa je úžasná, protože zvyšuje dobré bakterie, aby mohla přivádět mikroby, což vede ke zvýšení půdních mikrobů.

Krmení pro kočky a psy

Každý typ krmiv pro psy a kočky má bílkoviny a živiny, které obohacují půdu. Připravte si zahradu tím, že hodíte do půdy suché krmivo pro zvířata. Obraťte jí a zalijte.

Jako alternativu můžete použít sójovou moučku, zkažené zrno a pelety vojtěšky. Vyvarujte se vysokým obsahem sodíku!

Plevel

V hnojivech jsou vítány všechny druhy plevele! Kopřiva, přeslička, a lopuch tvoří vynikající přírodní hnojiva. Můžete je použít různými způsoby, jak buď zrychlit svůj kompost nebo jednoduše vytvořit svůj vlastní. Pro plevele, které ještě nezačaly kvést, usušte je na slunci a nakrájejte je.

Dejte nakrájené byliny do velké nádoby a zalijte vodou,aby byly všechny pokryté. Někteří farmáři dávají ještě cihly,aby rostliny byly po celou dobu všechny ponořené. Nechá se 3 týdny kvasit. Poté se zředí hnojivo 1:10 s vodou a běžně používáme k zalévání.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button