OstatníZdraví

Jak poznáte, že jste silná žena? Někdy to může být i na škodu

Když potkáme silnou ženu, zřejmě se v její přítomnosti budeme cítit dobře. Vzbuzuje totiž pocit důvěry a vypadá to, že má vše. Dobrou práci, krásnou rodinu, stabilní zdraví a dokonce i čas pomáhat ostatním. Jenže za tímto postojem se může skrývat žena, která toho už mnoho prožila a nemusí to s jejím zdravím úplně ideální.

Má ráda nezávislost a zvládá všechno sama

Je sebevědomá, spoléhá sama na sebe a požádat někoho o pomoc, považuje za vlastní selhání, jako slabost. Psychologové se shodují na tom, že takové ženy pro naší pohodu potřebujeme.

Hodně lidí se jí svěřuje a ona to nikomu neřekne

Je velkorysá a často nezištně pomáhá druhým. Sama o svých pocitech a problémech nehovoří, vše si nese v sobě. Silná žena přebírá břemeno všech ostatních, ale nesdílí to své vlastní . Je to chyba, protože výzkumy ukazují, že lidé mají žít ve vzájemné interakci. Tím zvyšujeme naše štěstí a šanci se vyrovnat se svým trápením. Pokud tak nečiníme, naše duše může utržit nejednu trhlinu. A deprese je stav, který musí být mnohdy léčen medikací. A jak se tato silná žena stará o ostatní, zapomíná tak na sebe.

Je emocionálně propojená s těmi, kdo se jí svěřují a bere tak na sebe i odpovědnost, což není dobré. Nikdo se jí neptá, jestli je v pořádku. Pokud odmítá ukázat svou zranitelnou stránku podepisuje se to i na kardiovaskulárním systému. Potlačení emocí je právě to, co srdci ubližuje. Její síla tkví v tom, čím si už prošla. Po tragických událostech je odolnější a naučila se tak osobnostně vyrůst. Když je sama navštíví jí i nejistota, že se od ní moc očekává. Emočně vyčerpaná se stává v momentě, kdy si myslí, že něco nesplnila, cítí se tak méněcenná. Těžké, ale je to tak. Člověk by se měl starat i sám o sebe a naplňovat ty své potřeby, aby byl duševně a fyzicky zdravý. Každý má tak své možnosti, které je potřeba najít a ukotvit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button