NezařazenéRady a tipyZdraví

12 druhů bolesti, které jsou vyvolány vaším psychickým stavem

Bolest je jedním nejběžnějších pocitů našeho těla. Někdy se určitého stavu nemůžeme zbavit a naše nemoc je vleklá. Vyvolávat ji ale nemusí fyzický problém, nýbrž vaše emoční rozpoložení. Každý druh nemoci může být způsoben jiným problémem, a proto bychom se na bolest měli dívat i z jiného pohledu a naučit se více vnímat své tělo a mysl. A i když si mnozí z vás myslí, že tyto dvě část jsou zcela oddělené, mýlíte se. Náš organismus je neuvěřitelně propojený, a tudíž není důležitý jen váš fyzický stav, ale i psychická pohoda. My vám dnes přinášíme 20 nejběžnějších typů bolesti, jež jsou vyvolány určitým problémem duše.

 1. Bolest svalů představuje problém týkající se přizpůsobení v životě. Flexibilita v práci, doma, nebo ve svém vnitru vám může dělat problém a vy se necítíte dobře, když jdete s proudem a se situací v dané oblasti vašeho života nesouhlasíte.
 2. Bolest hlavy znamená velké rozhodování. Migrény, k nimž často dochází, jsou vyvolány tím, že se nedokážeme rozhodnout u konkrétní věci. Pokud vás trápí tento problém, vezměte si den volna na relaxaci a s klidnou hlavou se poté rozhodněte.
 3. Bolest v pažích ukazuje dlouhotrvající emoční zátěž, která často souvisí s určitou osobou. Mnohdy se jedná o problém, který sami vyřešit nemůžete, a proto byste se s ním měli smířit.
 4. Bolest v rukách, konkrétně v dlaních, symbolizuje problém s vytvářením vztahů s okolím. Pokud často trpíte touto bolestí, nejspíš si špatně vytváříte přátelská pouta, nebo jste dlouho sami. Pokud se snažíte a ve společnosti, kterou se obklopujete, se vám to nedaří, je nejlepší začít navštěvovat místa, kde můžete potkat nové lidi.
 5. Bolest v žaludku je způsobena velkým emočním vypětím a smutkem, který je často špatně stravitelný. V tomto případě pomůže mnohdy jen čas a smíření se s danou situací.
 6. Bolest kloubů způsobuje stejný problém, jako bolest svalů. Malá flexibilita může způsobovat problémy, a proto buďte více otevření novým způsobům myšlení. Získáte tak mnoho nových životních zkušeností.
 7. Bolest kolen je vyvolána vztahem já-my a symbolizuje tak náš vztah k jinému subjektu. Může se jednat jak o vztah vyvážený, tak o agresivní. Problémy s koleny ukazují potíže přijímat věci tak, jak jsou. Mnohdy se snažíme změnit věci u svých přátel, či rodiny, které nejsou možné. Někdy se může jednat i o vztah sobě samému, a vás trápí věc, kterou na sobě nemůžete změnit. Přijměte proto okolí i sebe, tak jak jste a netrapte se zbytečnosti.
  17382449845_80e14ecba8_b
  Dejte nohy nahoru a občas relaxujte.
 8. Bolest zubů ukazuje, že se vám nelíbí vaše aktuální situace, ve které se nyní nacházíte, ať už je to v práci, doma, nebo ve společnosti přátel. Tento problém má dvě východiska. Buď problém vyřešte, anebo se s ním smiřte.
 9. Bolest v kotníku vyjadřuje skutečnosti, že máte v životě málo potěšení. Nejspíš zanedbáváte sami sebe. Udělejte si proto každý den alespoň pár minut pro sebe a dělejte, co vás baví. Pomoc může i trávení více času s vaší milovanou polovičkou.
 10. Únava, nuda a odpor sice nejsou bolest, ale je také velmi nepříjemné, když vás tyto stavy tíží. Často je vyvolává otázka „Co bude dál?“. Nebojte se proto udělat krok, mnohdy i velice riskantní, jelikož vás posune dál a těchto stavů zbaví.
 11. Bolest nohy většinou způsobují úzkosti a depresivní stavy. Nejspíš máte v životě málo věcí, které vás těší a vaše tělo volá o změnu. Užívejte si krásných maličkosti v životě. Pořiďte si mazlíčka, najděte si nový koníček, novou vášeň a dělejte více věci, které vás baví.
 12. Nevysvětlitelná bolest v různé části těla je výsledkem negativní energie, která na vás působí. Může se jednat o člověka, místo, nebo třeba i nepořádek. Všechny tyto podměty můžou oslabovat imunitní systém a způsobovat tak řadu nemocí. Vyhýbejte se proto kontaktu s těmito osobami, či místem a vyřešte řešitelné problémy.

Uvědomte si, že problém vašeho těla je nejčastěji vyvolán nějakým emočním problémem. I když doktor bude léčit problém analgetiky, vy sami byste ji měli začít řešit uvnitř sebe.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button