KrásaPrevenceRady a tipy

Dovolená u moře se může odrazit na kvalitě vašich vlasů. Jakou jim dát správnou péči?

Blíží čas dovolených a podle průzkumu televizních médií se k moři chystá až 30 % Čechů. Na internetu naleznete mnoho článků, jak správně pečovat o pokožku v horkých letních dnech. Ovšem nejen pokožka je namáhána a potřebuje speciální péči; také vlasy mohou být poškozeny sluncem a slanou mořskou vodou. Každé vlasy jsou jiné a potřebují odlišné zacházení, ale některé procedury mohou pomoci všem typům vlasů, zejména na dovolené u moře.

Kokosový olej je vhodný pro všechny typy vlasů

Kokosový olej je skvělým pomocníkem v kuchyni, ale také v kosmetice. Působí hydratačně na pleť, i na vlasy. Pokud jsou vaše vlasy po dni na pláži trochu suché, pak je organický panenský kokosový olej jedním z nejlepších plážových vlasových produktů. Vlasy zregeneruje a hydratuje.

Kokosový olej naneste po celé délce vlasy, zabalte do ručníku a nechte působit co nejdéle. Poté jej jednoduše důkladně omyjte a vaše vlasy zůstanou super hladké a hedvábné, revitalizované a připravené na další dny na pláži. Kokosový olej slouží také jako ochrana před poškozením ze slunce a mořské vody. Vytvoří „bariéru“, která omezí účinky horkých paprsků nebo slané vody.

kokosovy olej

Investuje do kvalitního kartáče nebo hřebenu na vlasy

Jemné štětiny v kvalitním kartáči na vlasy jsou šetrné k již tak namáhaným vlasům. Vlasy vysušené sluncem a slanou vodou mají větší dispozice se lámat a nekvalitní kartáč a hrubě zacházení lámavost ještě zvýší.

Nenamáčejte si vlasy více než je nutné

Je zřejmé, že při dovolené se budete potápět nejen v moři, ale i v chlorovaném bazénu. Nechceme vám radit, ať si vlasy nenamáčíte vůbec. Jen si uvědomte, kolikrát si za den namočíte vlasy. Všechno si to koneckonců vybírá daň na vašich vlasech.

Jedním z nejlepších tipů péče o vlasy, které jsme objevili, je namočit si vlasy „sladkou“ vodou ze sprchy, než se ponoříte do slané nebo chlorované vody, aby vaše folikuly nasákly sladkou vodu jako první.

Zapleťte vlsy do copu nebo drdolu

Zapletené vlasy nejsou tolik vystavené vlhkému mořskému větru, který vlasům také příliš neprospívá. Navíc – usnadníte se pozdější česání.

Zauvažujte také o koupi klobouku, který vlasy ochrání.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button