Krása

DIY: Vyrobte si domácí krycí pudr na pleť

Díky různorodým ingrediencím, které jsou dnes na trhu dostupné, není žádný problém vyrobit si domácí kosmetiku a vyhnout se tak chemickým látkám, kosmetice testované na zvířatech či kosmetice, která není šetrná k životnímu prostředí. Stačí si doma smíchat několik ingrediencí a vykouzlit si domácí kosmetické produkty. Dnes si posvítíme na výrobu jemně krycího pudru. 

Jak na to?

ingredience pro: cca 160 g
příprava: 5 minut

  • ½ šálku arrowroot prášku (škrobový prášek)
  • 1 až 3 čajové lžičky kakaového prášku (přidávejte pomalu, záleží na odstínu vaší pleti)
  • 1-3 lžičky muškátového oříšku (přidávejte pomalu, záleží na odstínu vaší pleti)
  •  2 kapky geránium esenciálního oleje

Připravte si misku, ve které budete všechny ingredience míchat. Základem je tedy tzv. arrowroot prášek, škrobový prášek, který se vyrábí z kořene exotické rostliny a má skvělé vlastnosti. Je velmi jemný a dokáže vytvořit hebvábně jemnou vrstvu pudru na pokožce. Arrowroot neobsahuje žádné chemikálie a má antiseptické vlastnosti, pomáhá minimalizovat bakterie na vašem obličeji.

Poté přidávejte kakaový prášek a muškátový oříšek. Tyto dvě ingredience přidávají pudru tu správnou barvu. Proto tyto dva prášky přidávejte pomalu a zkoušejte na své pleti, dokud nedosáhnete přirozeného vzhledu. Kakao je bohaté na antioxidanty, které prospívají vaší pleti a muškátový oříšek krásně voní a má antibakteriální účinky.

Na závěr přidejte do směsi gerániový esenciální olej olej z pelargónie), který seženete na internetu a má skvělý vliv na váš obličej, pomáhá ji rozzářit a chrání proti vzniku zánětu. Zamíchejte všechny ingredience dohromady a uložte výsledný produkt do vzduchotěsné nádoby, nejlépe skleněné. Poté vyzkoušejte pudr na svou pleť, pokud je příliš tmavý, můžete ho zesvětlit arrowroot práškem, tmavost přidáte kakaem a lehký hnědý odstín s pomocí muškátového oříšku. Skvělé je, že můžete pudr upravovat podle toho, jak moc jste opálení.

Co je geránium?

Zajímavé je, že mnoho lidí netuší, že geránium je také název pro pelargónii. Gerániový esenciální olej, je tedy esenciálním olejem připravovaným z pelargónií. Nejde však o pelargónie, která vám běžně rostou na oknech. Tento olej má krásnou vůni, svěží a sladkou a přináší vaší pleti mnoho pozitivních účinků. Pomáhá v péči o mastnou pleť, jelikož podporuje oběhový systém a pomůže vám zbavit se toxických látek z vaší pleti. Doma jej však můžete použít i jako lék na infekci močových cest, pomůže na stres i nervozitu a v létě pomáhá odpuzovat hmyz. Gerániový esenciální olej by vám doma také neměl chybět.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button