KrásaRady a tipy

9 jógových pozic, se kterými budete hubnout, posilovat a detoxikovat své tělo

Jóga je skvělý cvičením, díky kterému posilujete tělo, zvyšujete jeho flexibilitu a spalujete nechtěný tuk z těla. Existují stovky pozic a asán, které podporují funkci vašeho těla a dostávají ho do rovnováhy. My jsme pro vás vybrali 9 velmi účinných pozic, které zvládne i začátečník.

  1. Pozdrav slunci

Pozdrav slunci je kompletní fyzická i duchovní praxe, která posiluje a protahuje celé tělo. Zahrnuje několik pozic, které na sebe navazují. Začíná se v pozici hora, kdy stojíte vzpřímeně na podložce s rukama před prsy. S nádechem jdou ruce nahoru a vaše tělo se mírně zakloní. S výdechem jdete do hlubokého předklonu. S nádechem vyjíždí pravá noha mezi ruce, pohled směřuje nahoru. S výdechem nohu vraťte a srovnejte tělo do prkna. V této pozici zpevněte celé své tělo, zadek nesmí být vystrčený, ani propadnutý. Nádech a s výdechem udělejte klik, zadek zůstává vystrčený směrem vzhůru. S nádechem přejděte do pozice kobry, kdy pohled směřuje vzhůru, tělo je prohnuté, ruce v úrovni prsou. V dalším kroku přejděte s výdechem do střechy. Záda jsou rovná, nohy, pokud je to možné, jsou propnuté. S nádechem vyjíždí opět noha mezi ruce, tentokrát levá. S výdechem přinožte a dostaňte tělo do hlubokého předklonu. S nádechem pomalu rolujte páteř, dokud se nedostanete do počáteční pozice hory.

Pozdrav slunci
  1. Pozice bojovníka č. 2

Pozice bojovníka spočívá v rozkročených nohách více, jak na úrovni ramen. Přední noha je pokrčená, špička směřuje vpřed. Zadní noha je propnutá, pata svírá s druhým chodidlem pravý úhel. Záda jsou narovnaná, ruce jsou nepnuté do dáli. Dlaně směřují dolů.

V pozici vydržte několik výdechů a nádechů. Poté ji cvičte i na druhou stranu.

Bojovník č. 2
  1. Pozice bojovníka č. 3

Do pozice bojovníka č. 3 se lehce dostanete z bojovníka č. 2. S výdechem přeneste váhu na nohu před sebou, pomalu se překlánějte a nohu zvedejte. Zůstaňte v bodě, jakmile utvoříte písmeno „T“. Vydržte několik nádechů a výdechů, a poté vraťte do výchozí pozice.

Bojovník č. 3
  1. Pozice stromu

Pozice stromu patří mezi další balanční pozice, které posilují střed těla. Výchozí pozice začíná ve vzpřímeném stoji s rukama sepnutými před prsy. S nádechem zvedněte nohu a umístěte ji na nohu druhou. S výdechem vytáhněte ruce vzhůru. Dívejte se na nehybný bod před sebou. Takto vydržte několik nádechů a výdechů, poté pozici opakujte na druhou nohu.

Pozice stromu
  1. Pozice tanečnice

Tato pozice patří mezi těžší části jógových asán. Dostaňte se do pozice bojovníka č. 3. Následně ohněte nohu v koleni a chytněte ji párovou rukou (pokud ohýbáte levou nohu, chyťte ji levou rukou). Vydržte několik nádechů a výdechů a uvolněte. Cvik opakujte i na druhou stranu.

Pozice tanečnice
  1. Twistová pozice

Pozice, při kterých otáčíte trupem, jsou skvělé především pro správnou funkci orgánů. Tyto pozice totiž masírují orgány především trávicího traktu a pomáhají při jejich detoxikaci. Pozice se nejlépe začíná z bojovníka č. 2. Ruce sepněte před prsty, nakloňte se směrem k přední noze a rotujte do doby, dokud nedostanete loket za koleno. Vydržte několik dechů a nakonec vraťte. Cvik opakujte i na druhou stranu.

Twistová pozice
  1. Pozice trojúhelníku

Tento cvik opět začíná z bojovníka č. 2. Přední pokrčenou nohu napněte a s nataženýma rukama se ukloňte k noze. Pohled směřuje směrem vzhůru. Vraťte do výchozí pozice a cvičte na druhou stranu.

Trojúhelník
  1. Pozice orla

Postavte se na podložku do vzpřímeného stoje s rukama podél těla. Zvedněte nohu před sebe a zamotejte ji za druhou nohu. Mírně se pokrčte. Pokud udržíte balanc, dejte před sebe ruce a vytvořte pletenec jako níže na obrázku. Vydržte na pár dechů a vraťte do výchozí pozice. Cvik opakujte i na druhou stranu.

Pozice orla
  1. Pozice židle

Poslední cvik začíná ve stejné pozici, jako předchozí. Mírně se rozkročte na šíři boků. S výdechem jděte do mírného dřepu a zvedněte ruce, které budou v prodloužení těla. Vydržte alespoň na 6 plynulých nádechů a výdechů, poté vraťte.

Pozice židle

Jóga se stává čím dál více oblíbenějším cvičením. Zamilujte si ho i vy a vyzkoušejte tyto cviky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button