Rady a tipyZdraví

Účinný způsob, jak se zbavit ušní infekce a bolesti ucha

Mnoho z nás si jistě v průběhu dětství prožilo nepříjemné ušní infekce, které jsou velmi bolestivé. V takové situaci se rodiče často obávali toho, že budou muset být propíchnuty ušní bubínky a pak do nich být vkládány kanálky, aby snáze odtékal hnis. Naštěstí existuje jiný a účinný způsob, jak se bolesti a infekce zbavit.

Tento trik je velmi jednoduchý, a dá se říci, i poměrně rychlý.

Budeme potřebovat:

  • 1 bavlněná ponožka
  • 1/2 sklenice mořské soli

Při přípravě je opravdu nutné, abychom použili sůl mořskou, nikoliv běžnou kuchyňskou, jelikož mořská disponuje mnohem lepšími výsledky. Použít však můžeme i sůl růžovou, Himalájskou.

Jak budeme postupovat?

Začneme tím, že si do ponožky nasypeme určené množství soli a pevně ji uzavřeme. Uzavřít ji můžeme uzlíkem, který vytvoříme na ponožce, či pomocí sponky nebo gumičky.

Poté si na mírném ohni nahřejeme pánev, ideálně ocelovou, nikoliv teflonovou. To proto, že když se prohřeje teflon, mohly by se začít uvolňovat nežádané nebezpečné chemikálie.

Nyní na rozehřátou pánev položíme již předpřipravenou ponožku se solí a zhruba 5 min. ji ohříváme. Je důležité, aby se ponožka zahřála rovnoměrně, tudíž ji během této doby na pánvi posouváme a otáčíme.

Jakmile máme ponožku rovnoměrně ohřátou, uchopíme ji do ruky a zjistíme, zda není příliš teplá a jestli nepálí ponožku. V takovém případě ji ponecháme trošku vychladnout na teplotu, při které nás nebude pálit.

Následně si ponožku přiložíme na ucho. Pokud infekcí trpí dítě, položíme mu hlavu na ponožku tak, jako by to byl polštářek. Tento způsob má stejné účinky jak u dětí, tak u dospělých.

Jak to vlastně funguje?

Teplo, které vychází z ponožky, napomáhá ke zmírnění bolesti a sůl podporuje vyplavování mazu a hnisu, které se v uchu nachází a je příčinnou již zmiňované bolesti. Sůl také přirozeně odvádí ze vzduchu vlhkost, na které záleží pro přežití bakterií.

Aplikujeme tolikrát, kolikrát je třeba. Jakmile začne být špinavá či začne ztrácet své zbarvení, vybereme z ní sůl, vypereme, vysušíme a můžeme použít nanovo.

A proč používat právě tento recept? Je levný, přírodní a vysoce efektivní. Vaše dítě čí vás zbaví ušní infekce, která je, bohužel, základem pro nepříjemnou bolest.

Platí však, že pokud by se zdravotní stav za pár hodin či maximálně dnů nezlepšil, je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button