PrevenceRady a tipyZdraví

Nejúčinnější přírodní lék proti chřipce a nachlazení

Vzhledem k tomu, že zima je v plném proudu, teploty jsou stále u bodu mrazu. A viry šířící chřipku jsou neustále kolem nás. Nemoci a nachlazení jsou velice nepříjemnou záležitostí a dokáží znepříjemnit celé dny i noci.

Pokud vás postihne nemoc, první, po čem sáhnete, jsou prášky. Ovšem ty zatěžují váš organismus. Proti chřipce a nachlazení je proto nejlepší bojovat přirozeným způsobem. My vám dnes představíme lék, díky kterému se rýmy, kašle a chřipky snadno zbavíte.

Lék proti chřipce a nachlazení

Na lék proti chřipce budete potřebovat:

  • 1 celou cibuli
  • 1 citrón
  • 2 polévkové lžíce medu
  • 2 šálky vody

Postup:

Vodu nalijeme do hrnce a přivedeme k varu. Jakmile voda vře, přidáme najemno nakrájenou cibuli. Cibuli necháme povařit ve vodě asi 15 minut a potem stáhneme z ohně. Necháme odležet asi 10 minut a počkáme, až se směs trochu ochladí. Tekutinu poté přefiltrujeme, přidáme med a šťávu z jednoho citrónu. Pořádně zamícháme a vložíme do tmavé čisté nádoby.

Med je jedna z léčivých ingrediencí.

Dávkování

Pokud vás nemoc postihne, berte lék třikrát denně. Lék bude posilovat váš imunitní systém spolu s bojem proti příznakům chřipky a zmírnění kašle.

Zdravotní přínosy léku

Citróny jsou známé pro svou bohatost vitamínu C. Tento vitamín pomáhá zlepšit obranné mechanismy těla a potlačuje hlen. Také proto je doporučován při chřipce a nachlazení. Med oproti tomu má antibakteriální a antivirové vlastnosti. Pomáhá také při bolesti a podráždění krku. Cibule působí jako přírodní lék s protizánětlivými vlastnosti, které pomáhá vykašlávání. A stejně jako citrón, i cibule posiluje imunitní systém. Nedovolte, aby vás tuto zimu přemohla nemoc. Pijte tento lék jako prevenci, nebo při samotné léčbě a uvidíte, že se vás tato nepříjemná nemoc nebude dlouho držet.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button