Prevence

Jak se projevuje nesnášenlivost na lepek a laktózu? Nutné vědět!

Zdá se, že v dnešní době je téměř každý člověk alergický na určitý druh potravin. Obvykle jsou tyto potíže spojeny s nesnášenlivostí lepku a laktózy. I přesto, že většina lidí zavírá před tímto problémem oči, ve skutečnosti tyto příznaky mohou přinést vážný zdravotní problém. Nesnášenlivost lepku není navíc alergií v pravém slova smyslu, jelikož je dávána do souvislosti se žaludeční kyselinou.

Chronická migréna

nesnášenlivostLidé, jejichž tělo si nedokáže poradit s lepkem, obvykle trpí silnými bolestmi hlavy. Tyto bolesti se hodně často objevují 30 – 60 minut po jídle.

Svědění kůže

Pokud máte jakýkoliv problém s trávicím traktem je možné, že se to projeví i na vaší pokožce – svědivými ekzémy a suchou podrážděnou kůží.

Fibromyalgie

Fibromyalgie je onemocnění, které postihuje svaly. Vyznačuje se jejich ztuhlostí a bolestí, výjimkou nejsou otoky kloubů, únava a poruchy spánku. Fibromyalgie je také známá pod pojmem revmatismus měkkých tkání a postihuje spíše ženy.

Intolerance laktózy

Pokud po konzumaci mléčných výrobků cítíte pálení žáhy, pocit plnosti a necítíte se dobře, pravděpodobně se u vás nacházejí příznaky intolerance laktózy.

Chronická únava

Pokud denně spíte 8-9 hodin každou noc, a přesto se stále budíte vyčerpaní, je čas začít přemýšlet nad tím, které potraviny máte ve svém jídelníčku.

Změny nálad

Většina lidí, kteří mají intoleranci lepku, často cítí bez důvodně pocit úzkosti nebo naopak vzrušení. V mnoha případech se projevuje i podráždění a dokonce deprese.

Bolesti břicha

Jakmile vás bolí žaludek, jedná se o jasný signál, kterým vám tělo značí, že něco není v pořádku. Po jídle se cítíte špatně a neustále si stěžujete na žaludek, i když je váš jídelníček vyvážený.

Závrať

Někteří lidé trpící intolerancí lepku mívají po jídle dokonce závratě a pocity ztráty rovnováhy.

Projevy na dětech

Děti, jejichž tělo bojuje se zpracováním laktózy či lepku trpí na poruchy pozornosti a projevy úzkosti. Chybí jim koncentrace a nesprávně se vyvíjejí. Někdy se vyskytují podobné příznaky různých hypovitaminóz.

Intoleranci lepku a laktózy byste neměli brát na lehkou váhu. Jídelníček je sice s tímto omezením komplikovanější, není ovšem nic důležitějšího, než naše zdraví.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button