PrevenceZdraví

Je zdravé spát bez oblečení?

Spát bez oblečení není jen volba mnoho lidí, ale zároveň přirozenost. Kromě nudistů, je řada dalších lidí, kteří spí bez oblečení, protože to je pro ně osvobozující a pohodlnější pocit. Ale jaké to má vliv na vaše zdraví?

Několik výzkumů se zabývalo nahotou ve spánku. Všechny došli k závěru, že nahota přispívá ke správné teplotě během spaní a umožňuje nejlepší cirkulaci vzduchu, která vede k maximálnímu komfortu.

Nejlepší teplota

Kvalitní spánek je závislí na více faktech, než jen na pohodlnosti vaší postele. Je velmi ovlivněn i okolní teplotou, textiliemi vašeho oblečení a ložním prádlem. Spánek je neodmyslitelně spojen s termoregulací. Jakmile usnete, vaše tělesná teplota uvnitř klesne, ovšem teplota kůže stoupne, jelikož je odváděno ven. S oblečením ale nemusí docházet ke správné cirkulaci. A to se týká i místnosti. Spánek v přetopené a nevětrané místnosti nemůže být nikdy tak kvalitní, jako spánek v chladnějším prostředí.

Zvýšení rychlosti vašeho metabolismu

K přirozenému spalování kalorií dochází během spánku, ať spíte nazí, nebo nikoliv. Nahota je přínosnější v tom bodě, kdy se zajímáme o funkci našeho metabolismu. Lidé spící v chladnějších místech bez oblečení mají mnoho metabolických výhod, které předcházejí onemocněním, jako je například cukrovka.

Nechte tělo dýchat

Pevně přiléhající oblečení, džíny a stahující spodní prádlo tvoří dokonalou postavu během dne. Ovšem v noci by si vaše tělo mělo oddychnout. Spaní bez pyžama dodává do všech částí těla potřebný vzduch. Pocení během noc způsobené těsným pyžamem může vést i k horšímu tělesnému zápachu.

Kdo by si měl vzít spíše pyžamo

Pokud trpíte citlivou pokožkou, může se stát, že po přímém kontaktu s ložním prádlem můžete zapříčinit vznik nepříjemného kožní problému. Nahota se nedoporučuje ani starším lidem, kterým by mohla vyvolat nepříjemné pocity díky nízkému metabolismu.

Nakonec, ať jdete spát oblečení, či nikoliv, nejvíce záleží na tom, jaké je mikroklima vaší ložnice a na jaké posteli spíte. Nezapomínejte, že není lepšího spánku, než v chladné místnosti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button