Prevence

Pupečník asijský: Zlepší vaši koncentraci, působí pozitivně na paměť a regeneruje nervovou soustavu

Hydrocotyle asiatica či také gotukola, je tropickou vytrvalou rostlinou.S jejími účinky se postupně seznamují lidé po celém světě. A jsou ohromeni. Gotukola posiluje tělesné, ale i duševní zdraví. V dnešním světě neomezených možností ji můžete konzumovat i vy a dopřát si tak její nevídané účinky.

Silné zdraví a dobrá nálada

Pupečník asijský má svůj význam také v indické ajurvédě. Tato rostlina má nevídané účinky, které by byla opravdová škoda nevyužít. Pupečník účinně posiluje nervy a jejím nejvýznamnějším účinkem je především to, že zlepšuje paměť a koncentraci. Nejenže zlepšuje vaši fyzickou odolnost a vitalitu, ale je receptem na dlouhověkost, jelikož podporuje vaše fyzické i duševní zdraví. Snižuje hladinu stresu, působí protizánětlivě, proti revmatismu a astmatu, snižuje usazování cholesterolu v cévách a zlepšuje prokrvení mozku, proto také vliv na vaši paměť a koncentraci.

Pupečník vás uklidní a zkrášlí

Tato rostlina se stala tradiční bylinou himalájských jogínů, kteří ji pravidelně užívali před meditací. Vyvažuje jejich hemisféry, uklidňuje a navozuje pocit vyrovnanosti. Gotukola pomáhá také vaší kráse. Zvyšuje pružnost kůže, urychluje hojení ran a aftů. Působí také proti celulitidě, jelikož podporuje prokrvení a kůži vypíná.

Jaké účinky vám přináší pupečník asijský?

  • hojí záněty v organismu
  • pomáhá v regeneraci organismu (v rekonvalescenci po nemocích)
  • zlepšuje paměť
  • pomáhá při depresi, úzkostech
  • celkově zlepšuje stav mysli a ducha
  • pomáhá od revmatismu
  • zlepšuje stav cévního systému

Jak pupečník užívat?

Z pupečníku si můžete uvařit čaj, připravit si tinkturu, prášek, mast nebo zakoupit gotukola tabletky ve specializovaných obchodech. Čaj si připravíte velmi jednoduše. Stačí spařit 1 lžíci gotukoly 250 ml vroucí vody. Nechte louhovat přibližně 15 minut. Čaj si můžete připravit z listů sušených i čerstvých. V létě si můžete dopřát také ledový čaj z gotukoly. Čaj můžete užívat vnitřně, kloktat ho nebo si jím omývat bolavé místo. Čerstvé listy můžete přidat do salátu či použít jako doplněk k jinému jídlu. Prášek ze sušeného pupečníku můžete použít jako zásyp na ekzémy a špatně se hojící rány.

Tinktura z gotukoly

Pokud sesbíráte dostatečné množství doma vypěstovaného pupečníku, můžete si připravit velmi účinnou tinkturu. Do litru alkoholu vložte 20-30 dkg čerstvé rostliny a nechte po dobu 3. týdnů až měsíce macerovat. Následně sceďte. Používat ji můžete vnější i vnitřní cestou. Pokud si budete dopřávat tinkturu vnitřně, stačí 3 x denně 1 kávová lžička. Tinkturu můžete používat na pokožku či si s ní kloktat. Při stálém užívání si vždy po 3 týdnech dopřejte týden pauzu, stejně to platí i u čaje.

Gotukola v květináči

Hitem posledních let se znovu stává sběr rostlin. Vydáte se na louku či do lese a nasbíráte si sami veškeré byliny, které vám pomohou při mnoha zdravotních problémech. Gotukolu bohužel v našich přirozených podmínkách nenajdete, můžete si ji však zasadit doma v květináči nebo ji přes léto pěstovat na zahradě. Semínka seženete ve specializovaném zahradnictví. Rostlinu tak budete mít při ruce stále čerstvou a v té nejlepší kvalitě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button