PrevenceZdraví

Esenciálními oleji proti bolestem hlavy

S bolestí hlavy se ve svém životě určit setkal každý z nás. Existuje řada příčin, které tento nepříjemný problém způsobují – nízká hladina cukru v krvi, stres, alergie, únava, hormony, nutriční nedostatky, špatné držení těla či alkohol. Na některé z příčin by mohly pomoci esenciální oleje.

Peprmintový olej z máty

Navozuje pocit chladu, což má uklidňující účinky. Také je to výborný svalový relaxant. Pokud jej chcete používat proti bolesti hlavy, smíchejte několik kapek se základovým olejem (mandlový, kokosový, olivový, jojobový) a vetřete do spánků, čela a zadní části krku při počínajících potížích.

Levandulová silice

Levandule je nejpopulárnější esenciální olej. Má uklidňující účinky, které jsou často využívány jako pomoc v boji proti stresu, depresi, úzkosti a nespavosti. Také pomáhá při léčbě migrén a bolestí hlavy způsobených právě stresem či úzkostí. V tomto případě lze využít inhalování či silici vmasírovat do spánků a zadní části krku.

Rozmarýnová silice

Tato silice se používá nejen proti bolestem hlavy, ale i při oběhových potížích. Má analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Také nabízí uklidňující účinky, snižuje stres a potlačuje emocionální spouštěče, které mohou bolesti hlavy zapříčinit. Snižuje symptomy zapříčiňující nespavost, nevolnost a bolesti hlavy. Použít ji lze se základovým olejem (olivový, kokosový) a aplikovat na spánky, čelo a zadní část krku.

Eukalyptový esenciální olej

Tento olej pomáhá očistit organismus od škodlivých toxinů či mikroorganismů a zároveň „otevírá“ nosní dýchací cesty. Také je o něm známo, že zlepšuje náladu a podporuje emocionální rovnováhu. Ideální použití je inhalace. Též jej můžete zředit s několika kapkami základového oleje a vmasírovat do spánků, na hrudník a na zadní část krku.

Heřmánkový esenciální olej

Je známé pití heřmánkového čaj pro uklidnění a relaxaci. Silice funguje stejně. Obsahuje protizánětlivé a analgetické látky, které jsou používány k úlevě od pocitů úzkosti a stresu, stejně i k léčbě neuralgických bolestí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button