PrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Jak vyrobit domácí avokádový olej

Avokádový olej má pozoruhodné přírodní vlastnosti, které poskytují nepřeberné množství výhod pro vaši pokožku. Bohatý na esenciální mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty, avokádový olej vyživuje, hydratuje a omlazuje pokožku. Avokádový olej je přírodní zvlhčovač, hluboce hydratuje pokožku a zanechává ji jemnou a pružnou. Avokádový olej je bohatý na antioxidanty a vitamíny a pomáhá bojovat proti známkám stárnutí a podporuje zářivou, mladistvou pleť.

Připravte si vše potřebné

Chcete-li vytvořit svůj domácí avokádový olej, budete potřebovat zralé avokádo, nůž, lžíci, mixér nebo kuchyňský robot a sítko nebo plátno s jemným okem.

Extrahujte maso avokáda

Zralé avokádo nakrájejte na polovinu a vyjměte pecky. Použijte lžíci k nabírání masa a přeneste ji do mixéru nebo kuchyňského robotu.

Smíchejte avokádo

Maso avokáda rozmixujte, dokud nedosáhnete hladké a krémové konzistence. Proces míchání pomáhá uvolňovat olej z dužiny ovoce.

Oddělte olej

Umístěte sítko nebo plátno s jemnými oky na dezinfikovanou misku nebo nádobu. Nalijte směs avokáda na sítko, nechte olej oddělit a odkapat do nádoby. Můžete použít lžíci k jemnému stlačení směsi, což povzbudí více oleje, aby vyšlo ven.

Skladování oleje

Shromážděný avokádový olej přeneste do tmavé skleněné láhve nebo nádoby. Před uložením na chladném a tmavém místě zajistěte těsné utěsnění. Správně skladovaný, domácí avokádový olej může trvat několik týdnů.

Jak používat avokádový olej pro pokožku?

  1. Hydratační krém na obličej: Po očištění obličeje naneste na pokožku několik kapek avokádového oleje. Olej pronikne hluboko a zanechá váš obličej hydratovaný a vláčný. Díky svým nekomedogenním vlastnostem neucpává póry.
  2. Pod očním ošetřením: Vklepejte malé množství avokádového oleje pod oči, abyste snížili otoky a snížili vzhled tmavých kruhů. Bohatost oleje na antioxidanty pomáhá bojovat proti známkám stárnutí.
  3. Tělový hydratační krém: Použijte avokádový olej po celém těle, abyste uzamkli vlhkost, zejména po koupeli nebo sprše. Zanechá vaši pokožku hladkou a sametovou.
  4. Masážní olej: Díky své hladké struktuře a příznivým vlastnostem je avokádový olej vynikajícím masážním olejem. Smíchejte s několika kapkami vašich oblíbených esenciálních olejů pro další aromaterapeutické výhody.
  5. Odstraňovač make-upu: Avokádový olej dělá zázraky jako přírodní odstraňovač make-upu. Jemně naneste malé množství na obličej, masírujte ho, aby se rozpustil make-up, a poté jej otřete měkkým hadříkem.
  6. Balzám na rty: Vytvořte si svůj vlastní balzám na rty smícháním avokádového oleje se včelím voskem a vašimi oblíbenými esenciálními oleji. Naneste ho na rty, aby byly měkké a hydratované.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button