PrevenceRady a tipy

Pokud vaše děti sedí v této pozici, okamžitě je zastavte

Vaše děti, a spoustu dalších holek a kluků, možná velmi rádo sedí s nohama do tvaru písmene W. Pokud nevíte o jakou jde polohu, je zobrazena o pár řádků níže na obrázku.

Pokud tomu je tak, jak vidíte, naučte děti, že taková pozice je pro ně nezdravá. Může při ní docházet k poškození kyčle, protože W poloha je pro klouby nepřirozená. Kloub je vychýlen ze své osy a dalším pootáčením je tu riziko, že se poškodí, což vede následně i k vážným ortopedickým problémům v dospělosti.

bad-child-position

Dle pediatrické analýzy je však rodičům prakticky jedno, jak jejich dítě při hraní sedí. Je tak těžké vštípit tento fakt i rodičům, natož dětem. Rodiče by měli děti včas zastavit, když se tak chystají sednout a hrát si.

Jak zabránit posezení ve tvaru W

Rozhodující je prevence. Je to způsob, kterým zabráníte tomu, aby tak dítě sedělo. W poloha se nesmí stát jeho zvykem. Musíte jaksi předvídat, dítě chytit za ruku, když vidíte, že si tak chce sednout a ukázat mu, jak si sednout jinak.

children-513693_960_720

Když už takto sedí, je potřeba ihned reagovat a učit ho sedět normálně. Tento posed je pro malé děti dost častý, tak si dejte pozor, aby si i vaše dítě nevypěstovalo nějakou zdravotní vadu. Málokdo o tom však ví, tak hlavu vzhůru a učte se to nyní! Alternativ, jak si sednout jinak a hlavně pohodlně je dost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button