PrevencePřírodní léčbaZdraví

Afrodiziakální účinky esenciálních olejů, které máme na mysli?

Relaxace je spojována uvolněním celého těla a funguje skvěle na bolavá záda i nohy. My vám dnes představíme smyslný romantický a relaxační olej, jenž je dokonalou ukázkou toho, jak si může i holčičí vůně získat příznivce z řad mužů.

Afrodiziakum, které vás nakopne

Afrodiziakální oleje vlastní povznášející charakter. Esenciální olej ze santalového dřeva voní dřevitě a mužně, ale má sladký květinový podtón. Je fantastický pro pokožku a zmírňuje úzkost.

Bojuje proti stresu a ulevuje od napětí. Jedná se o jeden z „nejmužnějších“ esenciálních olejů vůbec. Mnoho mužů je s ním v kosmetice skutečně spokojeno.

Esenciální olej z pelargónie

Pelargónie voní v podstatě jako růže. Je to silný olej plný skvělých vlastností. Blahodárně působí na nervy jako antidepresivum a působí současně i proti zánětu. Vyrovnává pokožku.

Esenciální olej ylang – ylang

Lehce květinový olej ylang ylang vlastní ovocné tóny, jenž snižují stres a úzkost. Stejně jako esenciální olej ze santalového dřeva je ylang ylang také afrodiziakum – ideální pro domácí účely jako masážní olej.

Esenciální olej ze sladkého pomeranče

Květinové tóny z pelargonie a ylang ylang obohatí sladké tóny pomeranče. Tento olej současně i zlepšuje náladu a podporuje pozitivní energii. Této směsi dodává jasný směr.

Ingredience:

  • 4 kapky esenciálního oleje ze santalového dřeva
  • 2 kapky esenciálního oleje z pelargónie
  • 4 kapky esenciálního oleje ylang ylang
  • 4 kapky esenciálního oleje ze sladkého pomeranče
  • 60 ml jojobového oleje

Je také možno použít další nosné oleje, např. meruňkový, sladký mandlový, kokosový a avokádový.

Instrukce:

Smíchejte esenciální oleje a nosný olej ve větší uzavíratelné láhvi. Uzavřete a dobře protřepejte, aby se směs promíchala. Před použitím nechte 1-2 dny uležet. To pomáhá olejům plně se distribuovat a směs sjednotit.

Použití:

Malé množství oleje nalijte do dlaní a jemně s ním namasírujte záda, hrudník či chodidla. Pokračujte hladkými krouživými pohyby. Pokud vám chybí masérské know-how, není nic snazšího, než si stáhnout nějaké video a naučit se masírovat jako profesionál.

Jestliže nemáte rádi květinové vůně, vynechte olej z pelargónie a na místo toho použijte další dvě kapky esenciálního oleje ze sladkého pomeranče. Vůně bude daleko citrusovějšího rázu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button