HubnutíJídloOstatníRady a tipyZdraví

Připravte si skořicovou vodu, jde o výživný nápoj s celou řadou přínosů

Skořice je koření bohaté na živiny, které pomáhá při detoxikaci a podporuje celkové zdraví. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat všechny výhody skořice, je vyrobit si skořicovou vodu. Jde o kouzelný nápoj s množstvím léčivých vlastností. Nejvíce vás na něm potěší výrazná chuť a vůně skořice. Vodná je téměř pro každého, vyhýbat by se jí měli jen diabetici, protože může způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi. Ideální skořice pro tento účel je organická, protože se pěstuje bez nebezpečných chemikálií nebo pesticidů.

Výroba skořicové vody

Skořicová voda z celé skořice

Chcete-li využít všech výhod skořicové vody, měli byste si ji nejlépe pro sebe vařit denně. Stačí vám litr vody a tyčinka skořice. Postup je snadný:

 1. Tyčinku ponořte do vody a nechte přes noc louhovat.
 2. Následující den sceďte kousky skořicových tyčinek a vodu nalitou skořicí uschovejte v láhvi, abyste ji mohli během dne vypít.

Skořicová voda z mleté skořice

Ingredience:

 • 1 lžička mleté skořice
 • 500 ml teplé vody
 • Citronová šťáva z půlky citronu
 • 1 lžička zázvoru, strouhaného
 • 1 lžíce syrového medu

Příprava:

 1. Do nádoby dejte vodu, skořici a nastrouhaný zázvor.
 2. Směs přivedeme k varu a ihned stáhneme z plotny.
 3. Před přecezením nechte směs několik minut mírně vychladnout.
 4. Vmíchejte med a citronovou šťávu. Zamíchejte a popíjejte.

Příprava skořicové vody

Přínosy konzumace skořicové vody

Pomáhá bojovat s běžnými infekcemi

Vysoká koncentrace vitamínů a minerálů ve skořici může pomoci předcházet běžným onemocněním, jako je kašel a nachlazení, a zmírnit chronické stavy. Při pravidelném používání skořicové vody zaznamenáte méně případů nachlazení, kašle a horečky.

Udržuje zdravou hladinu cholesterolu

Silný účinek skořice přispívá k systémovému snížení LDL cholesterolu. LDL, známý jako „špatný“ druh cholesterolu, může v průběhu času vytvářet různé problémy v těle. Skořice inhibuje tvorbu LDL v těle tím, že zasahuje do složek potravy, které přispívají k jeho tvorbě.

Může pomoci při snižování zánětu

Jedincům, kteří trpí bolestmi kloubů nebo artritidou, se často doporučuje pít skořicovou vodu, protože má protizánětlivé účinky, které pomáhají zmírnit nadměrnou bolest. Navíc napomáhá krevnímu oběhu, a tím předchází rozvoji nemocí, jako je artritida.

Podporuje odstraňování toxinů

Obsahuje má antioxidanty, které pomáhají při detoxikaci a boji proti poškození volnými radikály v těle.

Zabývá se menstruačními křečemi

Skořice má protikřečové účinky, což může pomoci zmírnit menstruační bolesti. Konzumace převařené skořicové vody výrazně napomáhá k prevenci křečí.

Pomáhá při léčbě diabetu

Silná schopnost skořice na hladinu glukózy v těle jí umožňuje pomáhat kontrolovat komplikace spojené s cukrovkou. Výhody skořicové vody jsou četné pro ty, kteří jsou silně závislí na lécích ke kontrole hladiny cukru v krvi. Když se skořice dostane do těla, působí na svalové buňky, které napomáhají přeměně cukru na energii a stabilizují jeho hladinu v těle.

Napomáhá správnému trávení

Mnoho lidí má pomalý trávicí systém, takže jsou pravidelně náchylní k žaludečním potížím. Mezi výhody skořicové vody patří pomoc tělu při adaptaci na pomalý systém, jako je tento, a zlepšení trávení. To přispívá k regulaci trávicího rytmu a snižuje výskyt průjmů a tvorby plynů.

Podporuje imunitu těla

Jednou z nejvýznamnějších výhod skořicové vody je její schopnost posilovat imunitní systém těla. Je to zásobárna polyfenolů, proanthokyanidinů a antioxidantů, které mohou být docela prospěšné při rozvoji přirozené imunitní stěny těla.

Přispívá k hubnutí

Šálek skořicové vody každý den vám může pomoci vyhnout se přibírání na váze. Skořice uspokojí vaši chuť k jídlu na delší dobu tím, že reguluje množství cukru v krvi. Chcete-li získat všechny výhody skořicové vody, vyluhujte skořici ve vodě s medem a vařte ji, dokud nebude zcela nasycená.

Působí na ovariální cysty

Polycystické vaječníky jsou stále větším problémem. Kvůli základním hormonálním posunům se na vaječnících často vyvíjejí drobné cysty na jejich povrchu. Skořicová voda může pomoci při redukci takových ovariálních cyst. Skořice má navíc příznivý vliv na nepravidelnou nebo silnou menstruaci a dokáže regulovat měsíční cyklus.

Podpora zdraví pokožky

Jak bylo uvedeno výše, toto koření mají vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají eliminovat znečišťující látky. Navíc pomáhá při čištění krve a podpoře krevního oběhu, což je kritický aspekt podpory zdraví pokožky.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button