Babské radyPřírodní léčbaRady a tipy

Speciál o menstruaci 2. díl: Jak si pomoci od menstruační bolesti?

Jedním z prvních účinných prostředků, které byste měla vyzkoušet, je aplikace tepla na spodní část břicha nebo zad. Teplo je údajně stejně efektivní jako užívání léků proti bolesti.

Dalším možným pozitivním aspektem je, že má daleko méně vedlejších účinků ve srovnání s užíváním volně prodejných léků.

Láhev na horkou vodu nebo nahřívací podložka jsou skvělé možnosti, které také lze použít. Pokud je doma nemáte, můžete si zkusit dát teplou sprchu nebo přiložit horký ručník.

Vyhněte se určitým potravinám

Některé potraviny mohou zvýšit intenzitu křečí, např. tučná a slaná jídla, alkohol, kofein a sycené nápoje. Tyto potraviny obvykle způsobují zadržování vody a nadýmání.

Pokud máte chuť na některou z těchto potravin, sáhněte po mátovém či zázvorovém čaji, případně po ovoci místo cukru.

Dalším tišícím prostředkem, kterému stojí za to dát šanci, je hořčík. Pomáhá mimo jiné zmírňovat bolestivé menstruační křeče.

Existuje navíc mnoho dostupných potravin, které jsou bohaté na hořčík. Patří mezi ně mandle, špenát, jogurt, arašídové máslo, černé fazole a další.

Začleňte i pár cviků, i když se vám to zdá být nemožné

Stačí procházka nebo jemné protažení, samozřejmě ne nic namáhavého. Cvičení uvolňuje endorfiny – neurotransmitery, které mozek vyplavuje ke zmírnění bolesti. Endorfiny mohou rovněž zlepšit vaší náladu a snížit zánět, což vám pomůže, cítit se zase o chlup lépe. Další formou cvičení je jóga.

Pijte bylinkové čaje

Až příště pocítíte bolestivé menstruační křeče, udělejte si šálek teplého bylinkového čaje. Pití teplého nápoje má své výhody, ale prospěšné jsou jen např. tyto bylinky – heřmánek, pampeliška, maliník a fenykl.

Masírování s esenciálními oleji

Když přijde menstruace, možná si budete chtít dopřát i masáž břicha. To uvolní pánevní svaly a bolestivé křeče. Směs sestávající z levandule, růže, hřebíčku, skořice a mandlového oleje je prověřená a skutečně funguje!

Léky proti bolesti

V některých případech mohou být nutné léky proti bolesti. Zvláště pokud ostatní prostředky selhaly.

Zvažte akupunkturu

I když akupunktura není zrovna lék, který si lze vyzkoušet sama doma, může poskytnout tolik potřebnou úlevu. Takže si myslíme, že je dobré ji zmínit.

Tato starodávná asijská léčebná metoda uvolňuje nervový systém, umožňuje proudění většího množství krve do vnitřních orgánů a potlačuje záněty.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button