Rady a tipy

Vyčistěte starou špínu z nádobí bez použití chemikálií

Mytí nádobí je nezbytná činnost, která doprovází snad každou domácnost. Spotřeba čistících prostředků je proto opravdu vysoká. Co kdybychom vám ukázali způsob, jak vyčistit vaše nádobí přírodní cestou bez použití jakýchkoliv zbytečných chemikálií?

Pánve, zapékací misky a hrnce jsou nezbytnými pomocníky při přípravě potravin. Některé používáme častěji, některé méně. Obzvláště při náročném či tučném jídle nám dá umývání nádobí opravdu zabrat. Chemické metody pro vyčištění mastnoty, někdy i rzi, nejsou vždy dostatečně účinné. I když jsou silnými bojovníky proti tomuto problému, někdy prostě nedokáží docílit požadovaných výsledků. Pokud používáte chemické metody, měli byste si chránit ruce gumovými rukavicemi a nevdechovat výpary. Abychom ale předešli následným alergiím, není nic jednoduššího, než chemikálie zkrátka nepoužívat. Nyní vám ukážeme, jaké přírodní produkty použít.

Brambory

Oloupejte syrovou bramboru (střední nebo velkou) a rozpulte ji na poloviny. Bramboru namočte do jedlé sody, nebo do kuchyňské soli, a rozpůlenou stranou se snažte vyčistit špínu z nádobí. Kombinace šťávy z brambor a soli nebo sody dokáže totiž perfektně vyčistit mastnotu. Bude potřeba vynaložit malé úsilí, ale za krátkou dobu budou výsledky opravdu znatelné. Pokud budete chtít bramborou vyčistit více zašpiněného nádobí, stačí vždy odkrojit zčernalou část a pokračovat v postupu.

Genius-Clean-Your-Dishes-Without-Chemicals

Soda

Pokud vás však netrápí mastnota, ale připálený povrch nádobí, které vám nejde odstranit, je tento postup úplně nejlepší. Do velkého hrnce dejte vařit vodu se 4 – 5 polévkovými lžicemi jedlé sody. Vařte asi 30 minut. Vzniklým prostředkem pak omývejte nádobí. Výhoda tohoto postupu je ta, že nevyžaduje žádnou fyzickou námahu, ovšem vyžaduje čas na uvaření vody se sodou. Nicméně je to nejúčinnější způsob, jak vyčistit všechny staré a zažrané nečistoty.

Pokud vás trápí znečistěné nádobí, vyzkoušejte jednu z těchto metod. Uvidíte, že staré nádobí bude opět zářit, jako nové.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button