KrásaPrevenceRady a tipy

Jak správně pečovat o smíšenou pleť

Smíšená pleť je nejrozšířenější typ pleti. Jsou to vlastně dva typy pleti na jednom obličeji, jakýsi přechod mezi mastnou a suchou. Péče o tento typ pleti je specifický.  Jistě už jste někdy slyšeli pojem T-zóna, souvisí právě se smíšenou pletí a je to oblast čela, nosu a brady. Tyto tři části tvoří písmeno T. tato část obličeje je mastná. Zbývající část obličeje je suchá. Každá část obličeje tedy vyžaduje jinou péči.

Domácí kosmetika pro smíšenou pleť

Vyčistit a odlíčit – smíchejte kvalitní rostlinný olej (jojobový či konopný) a pár kapek éterického oleje (tea tree, levandule, rozmarýn, hřebíček).

Tonizovat – jemné a účinné tonikum si můžete připravit sami doma. Uvařte silný zelený či černý čaj a přidejte do něj pár kapek protizánětlivých éterických kapek. Stejný účinek má i odvar z hřebíčku, sušené levandule, řebříčku, kopřivy nebo máty.

Peeling – třtinový cukr smíchejte s pár kapkami jojobového nebo konopného oleje a vytvořte pastu, přidat můžeme také trochu zeleného jílu nebo sušených čajových lístků. Díky peelingu bude pokožka prokrvená a zbavíte ji starých odumřelých buněk.

Hloubkové čištění – vhodná je maska ze zeleného jílu, který smícháte s levandulovou vodou a dalšími přísadami – pár kapek citronové šťávy, čajové lístky, éterický či jen rostlinný olej, směs aplikujte na navlhčenou pleť, nenechte zcela zaschnout, poté smyjte krouživými pohyby kosmetickou houbičkou.

Jednotlivé složky a jejich účinky

Tea tree – antiseptický a antimykotický účinek.
Levandule – antimykotické účinky.
Rozmarýn – dezinfekční a antiseptické účinky
Hřebíček – antiseptický a anestetický účinek.
Řebříček – desinfekční a antiseptický účinek.
Kopřiva – urychluje léčbu ran, regeneruje stav pokožky.
Máta – léčí svědivé vyrážky a záněty kůže.
Zelený jíl – má schopnost absorbovat toxické látky z pokožky a pokožku čistí.
Jojobový a konopný olej – působí protizánětlivě a hojivě, podporují regeneraci a zamezují ucpávání pórů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button