Rady a tipy

Neutrácejte peníze za pedikúru: Použijte dvě ingredience a pečujte o své nohy sami

I přesto, že většina lidí dbá o svůj dokonalý vzhled, někteří z nás zapomínají na péči o nohy a chodidla. Popraskané paty, odumřelá kůže, nevzhledné puchýře, rozlučte se s těmito neestetickými nešvary a vyzkoušejte domácí proceduru za použití mléka a jedlé sody.

Péče o chodidla

Vaše chodidla vás nosí celý den a v některých případech dostávají pěkně zabrat. Péče o ně by tedy neměla být ničím netradičním. Popraskané nohy potřebují ošetřit, odumřelá pokožka odstranit, péči o svá chodidla si můžete dopřát sami, bez návštěvy salónu či pedikérky. Vše co potřebujete, je vědět, jak na to.

Přirozená péče

Tento recept je ideální pro každá chodidla hlavně proto, že jde o přirozenou péči bez chemikálií a drastických procedur. Pomůže vám snadno odstranit odumřelou kůži, aby vaše nohy vypadaly krásně.

Připravte si:

  • 2-4 šálky teplého mléka
  • jedlá soda

Mléko vlijte do větší nádoby a ponořte do ní nohy na dobu 5-10 minut. Poté přidejte jedlou sodu a nechte v lázni nohy dalších 10 minut. Poté si nohy opláchněte teplou vodou a naneste krém na nohy.

Don’t-Spend-Your-Money-On-Pedicure-Use-Two-Ingredients-From-Your-Kitchen-and-Make-Your-Feet-Look-Nice

Mléko a pokožka

Díky mléku v této lázni bude vaše pokožka jako znovuzrozená. Mléko má blahodárné účinky na pokožku díky obsahu bílkovin, mléčného cukru, vitamínů skupiny B a také díky fosforu, draslíku, sodíku a vápníku. Místo klasického kravského mléka můžete použít mléko kozí. To je účinné při léčbě dětských vyrážek a nejrůznějších ekzémů. Lázeň z mléka pomáhá odmočit odumřelé zbytky pokožky a přirozenou cestou bez drastických procedur pomáhá kráse vašich chodidel. Nohy si v příjemně teplé lázni odpočinou a navíc pleť dostane dávku vitamínů a minerálů. Krásně se změkčí a vaše nohy budou dokonale jemné. Dopřejte jim čistící a odpočinkovou lázeň i vy. 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button