KrásaRady a tipy

Návod: Vyrobte si doma balzám na rty s olejem z granátového jablka a citronu

Fandíte kosmetickým přípravkům, které si můžete vyrobit sami doma? V tom případě vám přinášíme další tip na přípravu domácích balzámů na rty. V dnešním článku si ukážeme, jak vyrobit balzám na rty s esenciálním olejem z granátového jablka a z citronu s levandulovým olejem. 

Proč používat domácí kosmetiku?

Důvodů, proč je pro vás výhodnější a zdravější vyrábět domácí kosmetiku, je mnoho. Na prvním místě je nejspíš to, že přesně víte, co daná kosmetika obsahuje; že nebyla testována na zvířatech a vy si přesně korigujete poměry ingrediencí. Naučíte se i něčemu novému a jste schopni si vyrobit voňavou, zdraví prospěšnou kosmetiku, která neobsahuje žádné chemikálie a svou výrobou nezatížila životní prostředí a vlastně neprodukuje žádný odpad. V dnešní době seženete mnoho ingrediencí na výrobu domácí kosmetiky na internetu, ve specializovaných obchodech, zdravých výživách či lékárnách a není problém si doma vyrobit deodorant, balzám na rty, šampon, sprchový gel či směs olejů. To vše zvládnete doma.

Balzám na rty s olejem z granátového jablka

O rty je důležité pečovat nejen přes zimní období, ale také přes léto, kdy jim sluníčko a koupání v moři dává pěkně zabrat. Zvláště u balzámu na rty je důležité, aby neobsahoval žádné chemikálie, poskytoval hydrataci a výživné látky.

 • 1 lžíce olivového oleje
 • 2 lžíce včelího vosku
 • 1 čajová lžička medu
 • 1 čajová lžička kokosového oleje
 • 7 kapek oleje z granátového jablka
 • nádobka od balzámu na rty

Nejdříve si připravte malý hrneček, ve kterém rozehřejete na středním plameni včelí vosk, kokosový olej a olivový olej. Opatrně míchejte. Až se oleje spojí, odendejte hrnec z tepla a přidejte med a olej z granátového jablka. Snažte se s pomocí malé vařečky či dřevěné špachtle vmíchat olej a med do směsi. Rychle přelijte do nádobek či mističek. Dejte chladit a následně vyzkoušejte tento voňavý balzám na rty.

Balzám na rty s citronovým esenciálním olejem

Tento balzám na rty obsahuje citronový esenciální olej a levandulový esenciální olej. Citrusové oleje jsou plné zdravých látek a levandulový olej vaši pleť uklidňuje a léčí, navíc citrusy dokonale voní a osvěžují, což oceníte právě v těchto parných dnech. 

 • 3 lžíce včelího vosku
 • 4 lžíce kokosového oleje
 • 7 kapek levandulového esenciálního oleje
 • 7 kapek citronového esenciálního oleje
 • 2 kapky vitaminu E
 • nádobka, lahvička

Podobně jako v předcházejícím receptu budete potřebovat malý hrneček, ve kterém na středním plameni roztavíte včelí vosk, kokosový olej a vitamín E. Odstraňte z tepla, jakmile se oleje promísí, a vmíchejte esenciální oleje. Následně vlijte do připravených nádobek, lahviček či nádobky od vypotřebovaného balzámu na rty. Nechte vychladit a vyzkoušejte aplikovat na rty tento vonný balzám.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button