Krása

Pleťová maska ze spiruliny proti nedokonalostem pleti

Obvykle není nejlepší znamení, když se na vás někdo podívá a řekne vám, že jste zelení v obličeji, když však použijete tuto pečující spirulinovou pleťovou masku, rázem se to změní. Tato maska je napěchovaná živinami ze syrových potravin, aby pomohla vaší pleti udržet zdravou barvu a svěží pocit. Je skvělá pro všechny typy pleti, od pleti náchylné na akné až po pleť suchou. Je velice jednoduchá na výrobu, díky čemuž je perfektní maskou pro každodenní extra péči. Není potřeba ani moc úsilí a budete si moct připadat jako v lázních z pohodlí vašeho domova.

A čím je tedy tato maska tak výjimečná? Jak již bylo výše zmíněno, obsahuje důležité živiny pro vaší pleť a pečující přírodní ingredience, mezi které patří:

 • Spirulina

Tato zelená řasa možná může vonět trochu prapodivně, je však hodně bohatá na superpotravinové živiny (pokud se k vám ještě nedonesla informace o novém trendu superpotravin, jedná se o výživově bohatou potravinu, která je považovaná za zvláště prospěšnou pro zdraví, tělesnou a duševní pohodu). Spirulina má vysoký obsah bílkovin, železa, antioxidantů, hořčíku, vitamínů B, a seznam nekončí. Tato řasa má 26 krát větší množství vápníku než obsahuje mléko, a je považovaná za potravinu s největším obsahem živin na zemi. Antioxidanty předcházejí stárnutí pleti a vráskám, pro mladistvě vyhlížející pleť. Aplikací spiruliny dodáte pleti živinovou vzpruhu, aby byla zdravější, lépe vyhlížející, a méně náchylná na akné.

 • Tepelně neupravovaný (Raw) med

Je tolik využití pro tepelně neupravovaný med, že je těžké je všechny zcuknout do jednoho odstavce. Na pleť má zklidňující a regenerující účinky, a je dokonce používán na léčby popálenin. Jeho antibakteriální vlastnosti ho činí úžasným prostředkem na čištění pleti, a na udržování i nadále pleti čisté bez nedokonalostí. Také má hydratační účinky, aby pleť zůstala jemná a pružná.

 • Jogurt

Možná už víte, že jogurt je plný probiotik prospěšných správnému zdraví střev. Tyto bakterie jsou však též prospěšné pro vaši pleť. Jogurt přírodně obsahuje kyselinu mléčnou neboli alfa-hydroxykyselinu, která přírodně pomáhá odstraňovat mrtvé kožní buňky z pleti. Díky tomuto procesu posléze vystoupí na povrch svěží, zdravá pleť, a budou potlačeny vrásky a znaky stárnoucí pleti.

 • Esenciální oleje

Existuje tolik různých esenciálních olejů, s tolika rozdílnými využitími. Přesto však některé esenciální oleje mohou být příliš drsné na delikátní pokožku obličeje, vybírejte tedy vaše esenciální oleje pečlivě, a použijte základní olej (většinou z rostlinného oleje) pokud bude potřeba. Mezi oblíbené esenciální oleje na pleť patří kakost (geránium), kadidlo, a levandule. Tyto esenciální oleje pomáhají obnovit a osvěžit pleť a zároveň bojují se stárnutím pleti. Spirulina v této pleťové masce má silný zápach, takže přidání esenciálních olejů nejen pomáhá posílit vaši pleť, ale dodáte jimi této masce i příjemnou vůni.

Jak vyrobit pleťovou masku ze spiruliny

Ingredience:

 • ¾ čajové lžičky spirulinového prášku
 • 1 lžička raw medu
 • 1 lžička bílého, neslazeného jogurtu
 • 1 kapka esenciálního oleje z geránia (můžete také použít kadidlo, levanduli, nebo pačuli)

Potřeby:

 • Lžíce nebo špachtle
 • Lžíce na odměřování
 • Malá skleněná miska

Postup:

 1. V malé skleněné misce smíchejte všechny ingredience. Rozmačkejte a smíchejte, dokud vše nebude pečlivě promícháno. Směs trochu zhoustne při míchání.
 2. Pro aplikaci naneste bohaté množství prsty na obličej a vyhněte se citlivé oblasti kolem očí. Můžete také použít štětec na makeup abyste dosáhli rovnoměrnější aplikace.
 3. Nechte působit 10-15 minut a poté omyjte teplou vodou a pokračujte ve svém režimu péče o pleť, jako normálně.

Tento recept vydá až na dvě pleťové masky. Směs uchovávejte v lednici po maximálně dva dny. Před použitím nechte na chvíli stát při pokojové teplotě, protože med mohl v lednici ztuhnout.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button