KrásaRady a tipyRecepty

Geniální nápady na využití citronové kůry v domácnosti

Naše nápady jsou jedinečné a neotřelé! Zřejmě není potřeba představovat citrusy jako plody s vysokou koncentrací vitamínu C, ale jak citron konzumovat, když je sám o sobě kyselý?

Plno lidí ho zná tak, že si ho vymačkají do vody nebo čaje, ale my si dnes vyrobíme rozpustný prášek z citronu, který lze použít pro kosmetický účel. Tak dodáte dostatek vitamínu C i své pleti, která bude mimo jiné také pěkně zářivá.

Citronovou kůru nebo slupky, jak chcete, usušte v troubě na pergamenovém papíru a pečte cca na 200 °, dokud vše úplně nevyschne. Abyste ze slupek získali prášek, je nutné je namlít mlýnkem na koření.

Ten pak můžete přidat do vašeho krému. Pokud kůru necháte celou, schovejte si ji do označených sklenic a skladujte. Bude se vám hodit do pečeného čaje nebo jiných receptů.

Zmrazené citrony

Kůru nebo dokonce celé citrony uložte do mrazničky. Před přidáním do receptů, je nechte rozmrazit. Malé množství pak nastrouhejte do smoothies nebo dezertů, abyste získali novou jedinečnou chuť.

Kandovaná citronová kůra

Kandovaná citronová kůra je výtečná pro řadu labužnických receptů.

Domácí citronový pepř

Kuře s citronovým pepřem je velmi oblíbený pokrm. Postup je stejný jako výše, musíte zkrátka a jasně, citronovou kůru vysušit. Po vyschnutí ji nakrájejte na menší kousky a přidejte do mlýnku s celými pepřem a hrubou mořskou solí .

Pálení citronových slupek pro vůni

Zbytky čerstvých nebo sušených citronových slupek vyhoďte do krbu nebo kamen a spalte se dřevem. Po místnosti se rozprostře nádherná vůně. Sušené slupky navíc pomohou rozpálit dřevo kolem nich, protože obsahují oleje, díky nimž, déle hoří.

Citronová kůra je velmi aromatická a poslouží všemi možnými způsoby. Skvěle také odrazuje kočky od pokojových rostlin nebo provoní i tu nejvíce zapáchající popelnici.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button