Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Bolest beder? Tyto dvě potraviny pomůžou

Mnoho lidí se s tímto problémem potýká v důsledku sedavého zaměstnání nebo nesprávného držení těla. Řešením jsou masáže, krémy a zábaly, ale ty něco stojí. My vám nabízíme levnější a účinnější variantu.

Dvě suroviny proti bolesti beder

Nedávné studie zkoumaly působení zázvoru a skořice na bolesti v oblasti zad, zejména beder. Společně se cvičení tyto úžasné suroviny dosahovaly mimořádných výsledků v utlumení bolesti.

Zázvor

Zázvor je snad vůbec neúčinnější léčivou potravinou vůbec. Poradí si s chřipkou, ničí rakovinné bujení, řeší trávící problémy…a dokonce pomáhá i při bolesti zad! Obsahuje protizánětlivé sloučeniny, které uvolňují oblast beder a účinně napomáhají regeneraci bolestivých míst.

Skořice

Skořice nejen skvěle chutná, ale i léčí. Má antibakteriální účinky a působí i aromaterapicky. Co se týče bolesti zad, dokáže bolestivou oblast prohřát  a prokrvit, čímž urychluje hojivé procesy a uvolňuje ztuhlé svalstvo.

Recept

Ze zázvoru si uvařte čaj nebo pivo, nebo jej přidejte do receptu jako dochucovadlo. Není třeba s ním šetřit. I když má poměrně výraznou chuť, a ne každému vyhovuje, je mimořádně zdravý. Skořici si přidejte do jakéhokoliv sladkého jídla – jogurtu, ovesné kaše nebo do kávy. Lze ji také smíchat s univerzálním krémem a postiženou oblast masírovat. Pomůže také vdechovat její vonné silice a relaxovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button