Rady a tipyZdraví

Zjistěte, jak získat gel z rostliny aloe vera: Jeho účinky znali už ve starém Egyptě

Máte doma rostlinu aloe vera? Pokud ne, měli byste si přečíst tento článek a rychle si jí pořídit. Pochopíte, proč jí v mnoha domácnostech pěstují a jak využívají jejích blahodárných vlastností.

Aloe vera byla dříve známá pod názvem Aloe barbadensis a ve starověkém Egyptě jí prohlásili za rostlinu nesmrtelnosti. Její historie použití má za sebou dlouho cestu a rozhodně se s ní netajili ani na jihu Afriky, Karibiku a v Latinské Americe. Skupina odborníků z University of Maryland Medical Center tvrdí, že výtažek aloe se stal jedním z předepisovaných léků v průběhu 18. a 19. století.

Výhody aloe vera

aloeAloe vera působí jako lék na ústa, klouby, střeva, kosti, horečku či astma. Dá se považovat za všeobecné tonikum a samozřejmě i za přírodní zdroj krásy. Gel aloe vera gel se často aplikuje na popálenou kůži, řezné a jiné rány včetně infekcí. Stav ran zlepšuje zřejmě proto, že tu jsou ukryty dvě imunitně silné sloučeniny – glykoproteiny a polysacharidy. Glykoproteiny blokují bolest a snižují v těle zánět, zatímco polysacharidy podporují hojení kůže a její hydrataci.

Mnoho různých studií poukazuje na to, že aloe vera léčí popáleniny tím, že zkracuje dobu hojení a bolestivost. Je tedy v závěru mnohem lepším lékem, než tím konvenčním. Aloe vera se používá i na léčbu dalších neduhů, zejména na zácpu, genitální opar, psoriázu, seboroickou dermatitidu, sněť, vředy, rakovinu, infekci horních cest dýchacích, zánětlivé onemocnění střev, atd. Rovněž snižuje hladinu cukru v krvi, takže je prospěšná i pro diabetiky 2. typu.

Jak připravit a jak používat aloe gel:

Budete potřebovat:

  • čisté kuchyňské prkénko
  • ostrý nůž sloužící jinak k filetování
  • aloe vera (rostlinu v květináči)
  • talíř
  • bavlněný ručník
  • sklenici, uzavřenou nádobku
  • čerstvou citrónovou šťávu

-_13_-_ITALY_-_Aloe_Vera_gel_Juice_extract_-_organic_BIO_italian_cosmetics_or_supply_food_focus_onUmyjte si ruce, abyste zabránili případné kontaminaci sterilního gelu. Vyberte si tučný šťavnatý list ze spodní části rostliny, měl by být tím nejzralejším, v délce zhruba od 10 do 15 cm. Odřízněte ho, ale pozor, abyste nepoškodili další listy. Odříznutý list omyjte, osušte a nechte na talíři ve sklonu pod úhlem 45 °, aby z něj vytekla žlutá šťáva (trvá to asi 15 minut). Tato tekutina má silné projímavé účinky a může způsobovat zažívací potíže.

Nyní list opatrně přeneste na prkénko a odstraňte z něj ostré výčnělky. Snažte se list zaoblit tak, abyste z něj získali, co nejvíce gelu. Držte si rostlinu v kousku ručníku a šetrně seřízněte vršek zeleného obalu, pod ním najdete gel. Gel z aloe přemístěte do sklenice a na množství každého šálku, vymačkejte zhruba čtvrtinu citrónu. Pro hladší konzistenci gelu je možné použít kuchyňský robot. Gel z aloe vera přelijte do uzavřené nádoby a skladujte v lednici po dobu jednoho týdne.

Jak gel používat:

Pro léčebné vnitřní účely je potřeba užívat 30 ml třikrát denně. Pro lokální použití je dobré přiložit gel na postižené místo přímo z rostliny. List očistěte, podélně ho seřízněte, zmenšete na polovinu a přiložte přímo na ránu několikrát denně do úplného zhojení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button