KrásaOstatníZdraví

Potřebujete posílit imunitu? Pijte pivo!

Všimli jste si, že právě ve zkouškovém období jsou hospody v univerzitních městech více zaplněny? Je to způsobeno právě tím, že studenti jsou před zkouškami více vystresovaní a nervózní a prakticky všem – nejenom studentům – na tento stav pomáhá konzumace piva. Nicméně, není to prostě jen o tom, že se člověk „potřebuje napít“, pití piva se určitě nemine svým účinkem! Pivo totiž pomáhá tím, že neoslabuje naši obranyschopnost.

Pokud je naše tělo vystaveno stresu, automaticky začne klesat jeho imunita. Je prokázáno, že studenti, kteří popíjeli malé množství piva, si zlepšili svou obranyschopnost, která navíc ještě stoupla!

Pivní výzkum

Byl totiž proveden vědecký experiment, kdy byla dvaceti lidem mezi 18ti až 27mi lety podávána jedna třetinka piva denně po dobu dvou měsíců a byly zkoumány jeho účinky na zdraví a celkový organismus všech lidí. Cíl výzkumu byl zaměřen na počet bílých krvinek, kterých je v těle méně, pokud je člověk celkově ve stresu a tento nedostatek je výrazně oslabuje a tím pádem je více náchylný k různým nemocem. Ve výsledku se zjistilo, že u některých studentů stoupl počet leukocytů až na trojnásobek. Dokonce u žen byly výsledky prokazatelně lepší než u mužů.

Pravidelná konzumace piva

S pitím piva to ale samozřejmě nesmíte přehánět! Každodenní konzumace většího množství piva může být pro naše tělo dokonce škodlivá. Nicméně, v malém množství může pivo přispět dokonce i ke kráse – tyhle účinky jsou známy již od pradávna. Pivo je totiž zdrojem spousty živin a vitaminů.

Jak je známo, pivo je nejlepší „hasič žízně“, každopádně i jeho výživová hodnota je velice dobře vyvážená. Dokonce již ve starém Egyptě bylo pivo podáváno otrokům, aby byl jejich výkon efektivnější.

Odborníci se shodují v tom, že pivo v malém množství je člověku lékem, ve velkém množství naopak jedem. Skvěle působí na cévy a srdce či dokonce i zažívací trakt. Konzumace třetinky piva denně podporuje zdraví pokožky a vlasů a ženy mohou mít dokonce méně vrásek.

Takže se nebojte tohoto blahodárného moku – ale jak již bylo řečeno – pijte jej s rozumem a budete šťastnější, krásnější a hlavně zdravější!

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button