Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Máte vyrážku? Podle jejího umístění poznáte, co vás trápí

Naše vnitřní i vnější orgány jsou propojeny, a tak když je něco v nepořádku uvnitř, často to poznáme i navenek. Zejména nejrůznější kožní obtíže jsou spolehlivým signálem, že něco není tak úplně v pořádku. Většinou se navíc neobjevují náhodně, ale podle místa, kde vás vyrážka trápí, lze odhadnout i její příčinu.

Čelist a krk

Kožní problémy v této oblasti značí nadbytek cukru v krvi a nadměrnou aktivitu nadledvin. Kromě toho se může jednat i o hormonální nerovnováhu a zejména u žen to také může ukazovat na problémy gynekologického charakteru. Vhodné je začít úpravou jídelníčku – eliminace cukrů, tuků, mléka a potravin s konzervanty.Pokud to nepomůže, je na místě zvážit návštěvu u lékaře.

Záda

Někdy je na vině i jen nedostatečná osobní hygiena. Na záda si totiž tak lehce nedosáhneme, a při mytí je tak snadno zanedbáváme. Kromě toho se ale může jednat i o nadměrnou zátěž nervového systému – příliš stresu či adrenalinu. Proto se také typicky tyto problémy vyskytují u profesionálních sportovců. Někdy pomůže i změna oblečení – některé syntetické materiály jsou extrémně neprodyšné a zabraňují odchodu vlhkosti.

Hrudník

Vyrážka v této oblasti je obvykle vyprovokována alergickou reakcí na potraviny, oblečení či kosmetiku. Také dává najevo, že trávící systém nepracuje tak, jak by měl. Snažte se mu tedy co nejvíce odlehčit – jezte hodně ovoce a zeleniny, zapomeňte na uzeniny, cukrářské výrobky a těžká a mastná jídla.

Lokty

Tato místa signalizují nedostatek vitamínů, nejčastěji A či E. Někdy se také může jednat o chybějící zinek či jiné minerální látky. S těmi ale opatrně – než začnete brát zinek, raději se poraďte s lékařem. Ne vždy je dobře snášen a může způsobovat nevolnost.

Břicho

Pokud se vám objeví vyrážka na břiše, opravdu zpozorněte! Signalizuje totiž narušení nějakého vnitřního orgánu. Je tedy nutné zkontrolovat funkčnost všech důležitých orgánů – od jater až po trávící soustavu. Vyrážka na břiše je skutečně velmi varovným signálem!

Zadek a intimní partie

Často se jedná o problémy související s nevyhovujícím prádlem. Může být z nevhodného materiálu nebo je příliš těsné a umožňuje snadné množení bakterií. Pokud je vyrážka navíc svědivá a zarudlá, půjde s největší pravděpodobností o infekci, kterou je třeba řešit s lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button