Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Jak se efektivně zbavit nepříjemné bolesti v krku přírodní cestou

Bolest v krku bývá zpravidla virového původu, méně častěji bakteriálního. Pokud vás netrápí vysoké horečky nebo bolesti svalů a kloubů, snažte se bolesti v krku zbavit přírodní cestou. Na světě přibývá lidi s rezistencí na antibiotika a její příčinou je právě jejich nadměrné užívání. Tělo si na ně zkrátka zvykne a začne být vůči antibiotikům imunní.

Při bolestech v krku dodržujte pitný režim, odpočívejte a kloktejte. Existuje několik věcí ke kloktání, které mohou pomoci se rychleji zbavit bolesti v krku. Další způsob vedoucí ke zbavení bolesti v krku je pití specifických čajů.

Slaná voda

Vodu se solí ke kloktání používaly již naši prarodiče, a věděli proč.

Kloktání teplou slanou vodou může pomoci uklidnit bolest v krku a zbavit mandle čepů. Je také známo, že pomáhá zabíjet bakterie v krku.

Připravte roztok slané vody přidáním půl čajové lžičky soli do plné sklenice teplé vody. 

Jedlá sůl

I když je kloktání slanou vodou běžnější způsob, kloktání směsi jedlé sody a slané vody může také pomoci zmírnit bolest v krku. Tento perorální roztok může zabíjet bakterie a zabránit růstu plísní.

Pokud vás trápí bolavý krk smíchejte:

  • 1 šálek teplé vody
  • 1/4 lžičky jedlé sody
  • 1/8 lžičky soli

Kloktejte třikrát nebo čtyřikrát denně a následně si vypláchněte ústa čistou vodou.

Heřmánkový čaj

Přirozeně uklidňující heřmánkový čaj se již dlouho používá k léčebným účelům, včetně léčby bolesti v krku. Má protizánětlivé, antioxidační a adstringentní vlastnosti.

Inhalace heřmánkové páry může pomoci zmírnit příznaky nachlazení, včetně bolesti v krku.

Pití heřmánkového čaje může nabídnout stejnou výhodu. Může také stimulovat imunitní systém, aby pomohl vašemu tělu bojovat s infekcí, která vám způsobila bolest v krku.

Máta peprná

Máta peprná je dobře známá pro svou schopnost osvěžit dech. Má také protizánětlivé vlastnosti a také některé antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Máta navíc obsahuje sloučeninu mentol, která pomáhá ředit hlen a tiší bolest v krku a kašel.

Ačkoli mátový čaj bez problémů pořídíte téměř ve všech prodejnách, můžete si vyrobit i vlastní. Vložte několik sušených lístků máty peprné do vařené vody a nechte směs několik minut odležet. Po několika minutách čaj sceďte a nechte mírně vychladnout.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button