KrásaRady a tipy

Vytvořte si domácí šampon na vlasy

Novým hitem ve světě kosmetiky je domácí výroba. Ženy už nechtějí spoléhat na chemikálie a neznámé složení jejich kosmetických výrobků. Raději volí kvalitní přírodní složení, které daleko lépe podpoří jejich krásu a i zdraví. Vyzkoušejte si i vy doma vyrobit šampon bez chemikálií a zbytečných ingrediencí.

Klasický šampon

Život bez šamponu na vlasy si už ani neumíme představit, přesto se nám občas stane, že máme šampon, který nám nevyhovuje, vysušuje pokožku a vlasy nijak nevyživuje. Připravte si domácí šampon na vlasy, který je velice jednoduchý a vaše vlasy budou krásně voňavé, čisté a vyživené. Aplikujte tento šampon jednou za 2-3 dny a budete spokojení.

Domací šampon

Začněte tím, že smícháte 1 díl jedlé sody a 3 díly vody. Pokud máte vlasy po ramena, smíchejte 2 až 3 lžíce polévkové jedlé sody a 3 krát tolik vody. Smíchejte ingredience a aplikujte na vlasy od kořínků až ke konečkům. Směs nechte působit 1-3 minuty a opláchněte. Následuje vyživení vlasů spolu se směsí jablečného octa a vody. Připravte si 1 díl octa a 4 díly vody, přidat můžete několik kapek esence levandule či máty peprné, také lze použít rozmarýnovou silici. Namíchat si můžete větší dávku a tu následně uchovat a používat, abyste si pro každé umytí nemuseli připravovat novou. Aplikujte na vlasy, nechte chvíli působit a následně opláchněte.

7633271784_8c0615559cZdravé vlasy

Jedlá sody čistí vlasy od nejrůznějších nečistot a připravená směs z octa a esencí vlasy vyživuje, vyhladí a dodá jim přirozený lesk a jemnou vůni. Zapomeňte na parabeny, umělé vůně, diethanolaminy a podobné chemické látky, které jsou v běžném šamponu obsaženy. Tato metoda vám přirozenou cestou umyje vlasy a sami po prvním umytí ucítíte změnu a uvidíte lesk, který vlasům dříve chyběl.

Zdroj: yourstylishlife.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button