Rady a tipy

Chcete se zbavit černých teček? Zkuste tuto domácí masku

Černé tečky a nečistoty na pleti jsou problémem téměř každé ženy. Všechny toužíme po krásné a bezchybné pleti, ovšem tím se může chlubit jen malého procento populace.

Jelikož je to problém tak rozšířený, je zřejmé, že kosmetických přípravků proti černým tečkám existuje opravdu mnoho. Vyzkoušet můžete masky, čistící peelingy, pleťové vody, či slupovací náplasti. Ovšem čím kvalitnější produkt budete chtít, tím hlouběji musíte sáhnout do kapsy. My vám dnes ale přinášíme návod, jak si za pomocí dvou ingrediencí, které má každý doma, vyrobit domácí a čistě přírodní masku.

Co jsou černé tečky a proč vznikají

Černé tečky jsou tmavé body vyskytující se na pokožce v oblasti obličeje, zejména nosu. Za jejich vznikem stojí rozšířené póry, nadměrná produkce mazu, který je tvořen mazovými žlázami pod pokožkou a odumřelé kožní buňky. Je to tedy problém, který je velice podobný akné, a který toto kožní onemocnění často doprovází. Rozdíl mezi pupínkem s černou, nebo bílou hlavičkou je pouze v tom, zda je pór uzavřený, či otevřený.

Pokud si myslíte, že za černými tečkami stojí nečistota, mýlíte se. Všechny tyto problémy jsou vytvářeny zevnitř a vy tomu můžete jen přispívat, nebo naopak zmírnit projevy. Pokud si tedy myslíte, že čím více budete pleť čistit, tím více černých teček odstraníte, jste na omylu. Jakmile je pleť extrémně čištěna, dochází k vysychání kůže. V důsledku se tvoří více kožního mazu a vy se začnete motat v začarovaném kruhu.

Co tedy s tím? Čistěte si obličej pouze ráno a večer. Používejte spíše jemné přípravky bez alkoholu na přírodní bázi. Pijte hodně vody a jednou denně si opláchněte obličej čistou vodou. A nakonec, několikrát do týdne vyčistěte pleť maskou či peelingem. My vám dnes ukážeme jeden způsob čistění a to za pomocí vajíčka.

skincare-1461395_960_720-1
Mnoho lidí řeší černé tečky přehnaným čištěním. Problém ale jenom zhoršují.

Čistící maska z vaječných bílků proti černým tečkám

Jak už název napovídá, hlavní a vlastně i jedinou ingrediencí, budou vaječné bílky.

Na vaječnou masku budete potřebovat:

  •  1 vejce
  • obličejové tampóny nebo kapesníky
  • malou misku
  • čistý ručník
  • kosmetický štětec

Postup:

V první řadě si připravíme ingredience a oddělíme žloutky od bílků. Na odlíčený a vyčištěný obličej nanášíme tenkou vrstvu vaječných bílků pomocí kosmetického štětce. Jakmile nanesete na část obličeje vajíčko, vezměte do ruky čistý kapesník a ten přilepte pomocí vajíčka na pleť. Postupně tímto způsobem zakryjte celý obličej.

Počkejte pár minut, dokud maska úplně nezaschne. Poté pomalými a jemnými tahy masku odspoda slupujte. Odstraňte všechny zbytky masky a obličej omyjte pouze čistou vodou. Po usušení naneste krém, který běžně používáte.

bowl_of_egg_whites
Hlavní ingredience – vaječný žloutek.

Jak vajíčko pomáhá

Celkově vajíčko je velmi zdravou potravinou. Bílek a žloutek v sobě skrývají mnoho vitamínů, minerálů, stopových prvků a bílkovin. Proto je vajíčko doslova elixírem pro naši pleť. Konkrétně ale bílek nepůsobí tak výživně, jelikož se skoro všechny tyto látky se schovávají v žloutku. Dokáže ale doslova zázrak v boji proti černým tečkám. Vaječné bílky totiž dočasně stahují póry a snižují tak pravděpodobnost vzniku nových černých teček. Současně také odstraňují tečky nynější a částečně vyživují vaši pleť. Oproti jiným domácím prostředkům, které se používají proti černým tečkám, mají tu výhodu, že pokožku nevysušují v tak velké míře. I v tomto případě se ale doporučuje masku používat 2-3 krát týdně maximálně.

A jak bojujete proti černým tečkám vy? Vyzkoušejte bílkovou masku, která strčí všechny kosmetické produkty proti černým tečkám do kapsy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button