Rady a tipyZdraví

Česnekové mléko – lék na astma, zápal plic, tuberkulózu i nespavost

Existuje mnoho druhů ovoce, zeleniny a koření, které pomáhají léčit nemoci bez potřeby dalších chemických léčiv. Asi nikoho nepřekvapí léčivé účinky česneku, který se dá aplikovat na velkou škálu onemocnění s vysokou účinností. Zkoušeli jste však někdy spojení česneku a mléka?

Recept na česnekové mléko

Na česnekové mléko budete potřebovat:

  • 10 stroužku česneku
  • 500 ml mléka
  • 250 ml vody
  • 2-3 lžičky cukru

Mléko a vodu smícháme v hrnci a spolu s očištěnými stroužky česneku přivedeme k varu. Udržujeme mírný plamen a za stálého míchání směs vaříme, dokud se nezredukuje na ½ celkového množství. Poté do mléka přidáme cukr. Toto česnekové mléko se podává horké.

Zdravotní výhody česnekové mléka

Srdeční problémy

Česnekové mléko snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi. Zabraňuje vzniku sraženin a zlepšuje oběhový systém. Pokud použijete mléko odstředěné nebo nízkotučné, bude velmi účinné na zmírnění srdečních problémů.

Astma

česnekovéSkvělým lékem proti astmatu je česnekové mléko, pokud ho popíjíte každý večer.

Pneumonie

Pokud budete pít tento nápoj třikrát denně, pomůže vám bojovat proti zápalu plic.

Žloutenka

Česnek pomáhá zbavit se nežádoucích toxinů v těle, jelikož aktivuje funkci jater. Vzhledem k tomu, že játra potřebují síru k detoxikaci organismu, s česnekem máte vyhráno. Česnek napomáhá i při odbourávání tuku v játrech, jelikož je nabitý allicinem a selenem. Pokud toto mléko budete popíjet po dobu 4 – 5 dní, pomůže vám při léčbě žloutenky.

Kašel

Do česnekového mléka přidejte ještě trochu kurkumy a vytvoříte tak úžasný lék. Antibakteriální vlastnosti česneku a kurkumy podpoří vykašlávaní a mléko zklidní podrážděnou sliznici. Místo cukru můžete dosladit medem a lék proti kašli bude dokonalý.

Nespavost

U česneku je obecně známo, že má silné zklidňující účinky, které vám pomůžou nejen usnout, ale i spát klidným a nerušeným spánkem.

Cholesterol

Teplé česnekové mléko vám pomůže snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi a podpořit správnou hladinu dobrého cholesterolu.

Trávicí trakt

Česnek je efektivním antiseptickým lékem, který podporuje imunitu. Kromě toho je skvělý i pro trávící trakt. Látky obsažené v česneku stimulují sekreci žaludečních šťáv, podporují funkci střev a usnadňují odplavení nebezpečných odpadních látek z těla.

Impotence

Posledním účinkem, který tento nápoj nabízí, je léčba impotence. Uvařené kousky česneku dokáží bojovat s neplodností jak u můžu, tak u žen.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button