PrevenceZdraví

10 nejlepších přírodních způsobů jak vyčistit a detoxikovat plíce

Hlavním úkolem plic, základním respiračním orgánem, je přijímat kyslík, když vdechujeme a uvolňujeme oxid uhličitý, když vydechujeme. Je důležité udržet je zdravé.

Pravidelné čištění plic je dobrou prevencí.

Čištění plic pomáhá detoxikovat a vyčistit choulostivé dýchací bronchiálních průchody a plíce, které často mají akumulaci toxinů životního prostředí, škodlivých organismů a dráždivých látek.

Podporuje normální fungování plic, snižuje otoky a záněty a omlazuje plicní vitalitu a sílu. Navíc pomáhá vyčistit hlen z dýchacích cest a zlepšuje cirkulaci krve a kyslíku v plicích.

Dokonce pomáhá léčit chronickou bronchitidu, astma, infekce krku a špatný dech. Čištění plic není velmi náročný úkol. Můžete to snadno udělat s některými domácími léky spárovanými se životním stylem a dietními změnami.

Zde je deset nejlepších způsobů čištění a detoxikace plic

1. Hluboké dýchání

Hluboké dýchání pomáhá zlepšit kapacitu plic tím, že dodá tělu více vyživujícího kyslíku. To posiluje vaše plíce a vyčistí dýchací cesty. Navíc zvýší energii a sníží stres.

Ležte na zádech na pohodlném místě.

Umístěte ruce na žaludek na spodní straně hrudního koše.

Zavřete oči. Dýchejte hluboce přes nos, zatímco počítáte na 5.

Zadržte dech na 2 sekundy, pak pomalu vydechněte napočítejte 5.

Opakujte 9 nebo 10 krát.

Proveďte toto dýchání 2 až 3krát denně.

2. Zábal s ricinovým olejem

Pro čištění plic můžete také využít domácí zábal z ricinového oleje. Zábal z ricinového oleje stimuluje vylučování odpadu a pomáhá čerpat toxiny z plic, stejně jako z dělohy, trávícího ústrojí a jater, pokud zábal použijete na daný orgán. Dokonce snižuje zánět a zlepšuje lymfatickou cirkulaci.

Pro zábal použijte pouze organický, ricinový olej lisovaný za studena.

Namočte 2 nebo 3 kusy vlněného flanelu do 1 šálku teplého ricinového oleje.

Lehněte si na záda.

Položte navlhčenou látku přes hruď a po stranách pokryjte oblasti plic.

Na flanel použijte například potravinářskou fólii nebo igelit.

Můžete zvýšit účinek tím, že přiložíte ještě zahřívací lahev po dobu 1 až 2 hodin.

Nakonec vyjměte zábal a opláchněte tělo teplou vodou, abyste se zbavili zbytku oleje.

Opakujte 2 krát týdně alespoň po dobu jednoho měsíce.

3. Oregano

Oregano je bohaté na sloučeniny jako karvacrol a terpeny, které působí jako čisticí prvky v plicích. Tato bylina může pomáhat při snižování zánětu a kongescí v plicích a zlepšit tok nosního průchodu a zdraví vašich dýchacích cest.

Pijte 2 šálky oreganového čaje denně, když trpíte astmatem nebo jinými respiračními problémy. Čaj můžete připravit s čerstvým nebo sušeným oreganem v horké vodě asi 5 minut.

Chcete-li detoxikovat plíce, přidejte několik kapek oreganového oleje do sklenice teplého mléka nebo čaje a vypijte je alespoň jednou denně.

Také ve vaření používejte čerstvé nebo sušené oregano.

4. Lékořice

Další účinná bylina, která dokáže vyčistit plíce, je lékořice. Její protizánětlivé a antioxidační vlastnosti pomáhají snížit zánět průdušek.

Navíc její antibakteriální a antivirové vlastnosti pomáhají předcházet a léčit mírné plicní infekce a také snižují podráždění plic v důsledku bolesti v krku, suchého kašle nebo vystavení alergenům.

Studie z roku 2002 publikovaná v Planta Medica zaznamenala antimykobakteriální a antilegionelovou aktivitu kořenů lékořice při léčbě závažných infekcí plic.

Vypite 2 až 3 šálky kořenového čajového léku, když trpíte na dýchací a plicní problémy. Chcete-li, přidejte 1 lžičku práškového lékořice do šálku horké vody, a nechte luhovat 10 minut.

Další možností je smíchat ½ čajové lžičky lékořice prášku s trochou medu a užívat několik dní.

Poznámka: Tato bylinka nemusí být vhodná pro těhotné ženy, kojence a lidi, kteří mají cukrovku, vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin nebo nízké hladiny draslíku.

5. Zázvor

Můžete také použít zázvor k detoxikaci plic. Obsahuje několik chemických sloučenin, které pomáhají účinněji působit na plíce tím, že odstraňují znečišťující látky z ovzduší předtím, než dráždí plíce. Zlepšuje také krevní oběh.

Navíc zázvor může dokonce pomoci při léčbě rakoviny plic. Studie z roku 2012 v protinádorových látkách v lékařské chemii naznačuje slibný chemopreventivní účinek extraktů zázvoru proti rakovině plic.

Pijte 2 až 3 šálky čaje zázvoru denně a vychutnejte si silné plíce. Chcete-li si udělat čaj, vařte 1 lžičku nakrájeného strouhaného zázvoru v 1 nebo 1½ šálku vody. Ponechte ho vařit po dobu 5 až 10 minut. Naplníme a přidáme trochu citronové šťávy a med pro chuť.

Zahrnujte syrový zázvor do vašeho vaření.

Poznámka: Lidé, kteří užívají léky na srdce nebo léky na vysoký krevní tlak, by neměli užívat zázvor.

6. Máta peprná

Máta je další dobrá volba pro přirozené čištění plic. Máta peprná má mentol, který pomáhá uvolnit hladké svaly dýchacího traktu. To podporuje beznadějné dýchání a pomáhá vyčistit příznaky jakéhokoliv nadměrného přetížení dýchacích cest.

Studie z roku 2010 publikovaná v časopise Journal of Ethnopharmacology poznamenala, že anti-kongestivní, antispazmodické a expektorantní vlastnosti mátového oleje pomohly uvolnit tracheu u potkanů.

Pro silné plíce žvýkajte 3 až 5 listů máty každý den.

K léčbě přetížení přidejte několik kapek mátového oleje do hrnce s horkou vodou a vdechte páru.

Můžete také vypít 2 šálky peppermintového čaje denně. Chcete-li čaj připravit, přidejte 1 čajovou lžičku sušených lístků máty do šálku horké vody. Zakryjte a nechte luhovat po dobu 5 až 10 minut.

Poznámka: Nepoužívejte tuto bylinu, pokud máte nebo jste měli v minulosti žlučové kameny.

7. Esenciální olej z eukalyptu

eukalyptový olej

Eukalyptový esenciální olej je velmi prospěšný pro plíce kvůli jeho silným dekongestantním, antiseptickým a expektorantním vlastnostem. Tento olej může usnadnit kašel, bojovat s přetížením a uklidnit podrážděné sinusové průchody.

Studie z roku 2010 zveřejněná ve studii Alternativní medicína uvádí, že cineole (sloučenina v eukalyptickém oleji) má imunostimulační, antioxidační a antispazmodální účinky.

Přidejte 5 až 10 kapek eukalyptového esenciálního oleje do hrnce s horkou vodou.

Zakryjte si hlavu ručníkem a dýchejte páru.

Inhalujte páru po dobu 5 až 10 minut, jednou nebo dvakrát denně, abyste vyčistili plíce, když trpíte přetížením.

8. Lobelia

(Lobelia inflata)

Další bylinka, která dokáže vyčistit a uvolnit plíce, je lobelie. Alkaloid v něm, známý jako lobelina, podporuje vylučování hlenu ztenčením hlenu.

Dokonce stimuluje uvolňování epinefrinu, který uvolňuje dýchací cesty pro snadné dýchání. Vědci se domnívají, že tato sloučenina může také pomoci snížit účinky nikotinu v těle.

Přidejte 5 až 10 listů lobelie do hrnce s vařící vodou. Zakryjte a nechte luhovat po dobu 5 minut a poté vdechujte páru. Provádějte to po dobu 10 minut každé ráno a večer po několik dní, abyste očistili plíce.

Tuto bylinu můžete také užívat ve formě bylinného čaje nebo tinktury. Tato bylina může být potenciálně toxická, takže ji užívejte pod dohledem kvalifikovaného bylinného lékaře.

Poznámka: Těhotné ženy, kojící matky a osoby se srdečními chorobami nebo vysokým krevním tlakem by neměly tuto bylinu užívat.

9. Zlepšete kvalitu domácího ovzduší

Vzduch, který dýcháte, má obrovský dopad na vaše zdraví plic. Nemusíte mít kontrolu nad znečištěním venkovního ovzduší, ale určitě můžete zlepšit kvalitu vnitřního ovzduší, kde strávíte většinu času.

Vnitřní vzduch je stejně kontaminovaný jako venkovní místa, kvůli pravidelnému používání chemických čistících prostředků, osvěžovačů vzduchu a jiných vůní.

Vnitřní znečišťující látky zahrnují oxid uhelnatý, radonový plyn, formaldehyd, benzen, amoniak a trichlorethylen mohou způsobit poškození plic.

Zajistěte pravidelné čištění domu, prach a vyčistění podlah, abyste odstranili nečistoty a prach.

Použijte vysavač se silným odsáváním, rotujícími kartáči a kvalitním filtrem, který zajistí řádné čištění.

Minimalizujte používání tvrdých čisticích prostředků a čisticích prostředků se silnými vůněmi. Používejte netoxické možnosti čištění.

Nepoužívejte aerosolové spreje naložené chemikáliemi.

Použijte nejméně 2 rostliny, jako je kapradina, lilie, bambus, aloe vera, dracaena a další na 100 čtverečních stop prostoru.

Zajistěte dostatečné větrání.

Použijte kvalitní zvlhčovač k udržení správné vlhkosti.

Udělejte si svůj domov nekuřáckou zónou.

10. Péče o plicní výživu

vitamín C

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich plic. Zdravá výživa stimuluje přirozené čistící mechanismy těla a posiluje imunitní systém.

Začněte svůj den se sklenicí citrónové vody a během celého dne pijte dostatek vody. Správná hydratace usnadňuje proces čištění.

Jezte potraviny bohaté na vitamín C, jako je grapefruit, kiwi, paprika, pomeranče, rajčata, jahody, brokolice a ananas.

Zahrňte potraviny bohaté na antioxidanty, jako je česnek, cibule, kajenský pepř, zázvor, oregano, kurkuma, jablka a zelený čaj ve vaší stravě.

Jezte potraviny bohaté na foláty, jako je čočka a černá fazole.

Vybírejte mononenasycené a polynenasycené tuky a vyhýbejte se jídlům, které obsahují trans-tuky a nasycené tuky.

Další tipy

Relaxujte v sauně po dobu 15 až 20 minut na pomoc při detoxikaci.

Přestaňte kouřit. Vyvarujte se pasivnímu kouři.

Každodenní cvičení zvyšuje kapacitu plic.

Cvičení venku v otevřené oblasti, pokud je to možné, mimo dopravu nebo jiné zdroje znečištění.

Vyhněte se vysoce znečištěným a průmyslovým oblastem.

Vyhněte se slazeným perlivým nápojům, kávě a alkoholu.

Zahrajte si na vítr, abyste zvýšili sílu a vytrvalost plic.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button