KrásaRady a tipyZdraví

Proč budete potřebovat konjakovou houbu

Konjaková houba je hitem současnosti. Tyto stále více populární a zároveň podivné houby jsou ve skutečnosti vyrobeny z porézního zeleninového kořene. Jedná se o japonský kořen rostliny konjak, což vysvětluje, proč je právě v Japonsku využívána již delší dobu. Používá se na mytí obličeje a díky ní budete mít pleť krásnou a zářivou. Společně s vaším oblíbeným čistícím přípravkem bude působit jako jemný peeling. Je to jakýsi typ lufy, jen má mnohem lepší účinky. Nemusíte se obávat žádných chemických ani jiných toxinů, neboť se jedná a o 100% přírodní prostředek.

Houba je bohatá na celou řadu vitamínů, proteinů, lipidů, mastných kyselin a minerálů (měď, zinek, železo, hořčík). Je to přirozeně alkalická rostlina s neutrálním pH.

Boj proti akné

Její vlákna pomáhají pročistit ucpané póry a odstraní i černé tečky. Díky svým antibakteriálním vlastnostem ničí bakterie způsobující akné

Zářivá pleť

Jak bylo již výše uvedeno, funguje houba jako peeling. Při pravidelném používání bude vaše kůže hladší a na první pohled zářivější.

Dlouhotrvající make – up

Houba může pomoci udržet make – up po dlouhou dobu dokonalý. Je to proto, že odstraňuje šupinatou kůži, která může zasahovat do aplikace make – upu. Navíc hydratuje pokožku a tím pádem obličej lépe reaguje na použité přípravky a produkty a vytváří tak ideální prostor pro kosmetické přípravky. Stejně tak pomáhá při odstraňování make – upu. V tomto případě se používá s mýdlem.

Čistící přípravek bez vysušování

Máte – li suchou pleť, přidejte kapku arganového oleje do vody a s použitím houby aplikujte na kůži.

Koupel malých dětí

Konjaková houba má velmi jemná vlákna, proto je vhodná při mytí jemné, dětské pokožky.

Jak houbu používat

Houba bude před prvním použitím suchá a tvrdá, navlhčete ji pod teplou vodou, jakmile se nasákne, vyždímejte a namočte znova s použitím teplé vody, nechte „nabobtnat“, může to trvat tak 20 minut.

Používat ji můžete jak na čištění obličeje, tak na obličejové masáže. Na čistění lze použít mýdlo či prostředky, které běžně užíváte. Při masážích postupujeme pomalými, krouživými pohyby od středu do stran obličeje. Nepoužívejte sílu, především v okolí očí nebo na místech s akné. Po použití houbu řádně propláchněte a vyždímejte. Je dobré nechat ji vyschnout na vzduchu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button