JídloKrása

4 kreativní způsoby, co se salátovými okurkami

Jste také nadšení, když můžete zkusit nějaký nový a netradiční recept? Je čas využít salátovou okurku tak, že budete zírat. Zde je jen malý výčet nápadů, určitě přijdete na další i sami – okurky k jídlu i kráse.

Vytvořte si okurkovou lázeň

To je pravděpodobně jeden z nejjednodušších způsobů, jak spotřebovat okurky. Okurky pomáhají snížit otoky a přidat pokožce potřebnou vláhu, což z nich dělá skvělé doplňky k pleťovým maskám, k ošetření očí nebo dokonce do koupele.

Vzhledem k tomu, že jsou okurky složené hlavně z vody, je použití kuchyňského robotu nebo mixéru k jejich pyré dokonalou tvorbou vhodné konzistence pro pleťovou masku.

Přidejte trochu jogurtu nebo medu a během několika minut máte zvlhčující masku, která funguje do hloubky. Jednoduše ji rozetřete na obličej a nechte 10-20 minut působit, poté jemně opláchněte vodou.

Dalším způsobem, jak je použít, je přidání jemně nasekaných okurkových slupek do cukru jako základ pro exfoliační tělový peeling (hydratace a vůně).

Pijte vodu naplněnou okurkou

Dostatek vody v létě je zásadní. Chcete-li připravit vodu s okurkou, jednoduše nakrájejte jednu velkou okurku na plátky a vložte ji do džbánu. Poté nalijte dostatek vody k naplnění džbánu a nechte několik hodin v ledničce. Obvykle přes noc nebo alespoň 4 hodiny.

Okurky můžete z vody odstranit nebo je tam nechat, na oko působí jako estetický prvek. Chuť vody lze ozvláštnit i jinými ingrediencemi, např. lístky máty, citrony, ovoce, ale i koření – třeba skořice nebo zázvor.

Okurka v jídle

Okurky lze využít na dipy, saláty až po smoothies, hodí se do x možných pokrmů.

Uložte si semínka okurky

Věděli jste, že si semínka okurky můžete schovat na příští rok? Je to jednoduchý proces s pouhými pár kroky a ušetří vám to čas na příští nákup semen na jaře.

Také to může v příštím roce umožnit vlastnit lepší rostliny, protože semena pěstována ve stejném prostředí, ve kterém budou vysazeny příští rok, jsou top.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button