KrásaRady a tipy

Cviky pro lepší flexibilitu

Všichni víme, že neaktivní životní styl není vůbec zdravý pro nikoho z nás. To ale neznamená, že bychom nutně museli trávit dlouhé chvíle v posilovně. Stále více přibývá lidí, kteří pracují z domova nebo v kanceláři a ti trpí úplně nejvíce. My vám však přinášíme pár jednoduchých cviků inspirovaných jógovým cvičením, které jsou dobré, jak pro váš fyzický, tak psychický stav. Je totiž dokázáno, že jóga blahodárně působí na naše tělo a odplavuje stres.cviky

První cvik spočívá v protažení nohou. Lehněte si na záda, vydechněte a s nádechem přitáhněte pokrčenou nohu k břichu. Podržte 30 sekund a opakujte na druhou stranu.

Při dalším cviku zůstaneme ležet. Opět se snažte přitáhnout nohu, co nejblíže k tělu, tentokrát ale mějte nohu nataženou. Vydržte po dobu 30 sekund a poté povolte. Cvik opakujte i na druhou nohu.

Třetí cvik začíná opět v lehu na zádech. Ohněte obě nohy a přitáhněte je, co nejblíže k tělu. Ruce rozpažte a s výdechem pokládejte nohy do strany. Když na levou stranu, tak hlavu otáčíme na pravou stranu a naopak. V pozici vydržte několik sekund a pak vyměňte strany.

Zůstaňte ležet na zádech a pokrčte obě nohy. Levou nohu přitáhněte k tělu a s výdechem ji položte kotníkem ke kolenu na pravou nohu. Pokud vám to vaše tělo dovolí, můžete pravou nohu ještě přitáhnout k tělu. Snažte se v pozici vydržet pár sekund a poté uvolněte. Cvik opakujte i na druhou nohu.

V dalším cviku se postavte na všechny čtyři jako kočka. S nádechem podsouváme pravou nohu mezi dlaně, levou pokládáme na podložku. Koleno by mělo svírat pravý úhel. Tělo narovnejte a boky protlačte níže. Ne však tolik, aby koleno předběhlo špičky nohou. V pozici vydržte 30 sekund a nohy vyměňte.

Lehněte si na pravý bok, pravou rukou si podložte hlavu. Pravou nohu ohněte v kolenou a levou rukou přitáhněte chodidlo, co nejvíce ke stehnu. Vydržte pár sekund a pozici opakujte na druhou stranu.

Další pozice se jmenuje pozice dítěte. Posaďte se na nohy, kolena mohou být mírně od sebe. Překloňte se, uvolněte celé tělo, ruce i záda. Takto vydržte nějakou dobu. Tato pozice je na protažení velmi příjemná.

Cvičení je určené, jak pro úplně začátečníky, tak pro pokročilé. Při cvičení zhluboka dýchejte. Cvičení pravidelně opakujte a sami ucítíte příjemné uvolnění zad.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button